CANKUŞ, CANKURTARAN DRON MAVİ BAYRAK TÖRENİNDE

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda düzenlenen 2023 Ulusal Mavi Bayrak Ödül Töreni, Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödüllerinin dağıtıldığı törende, son dönem adından sıkça söz ettiren ve sahillerde boğulmalara karşı hizmet veren Cankurtaran Dron’un işletme sahibi Erdoğan Budak’ta yer aldı.

CANKUŞ, CANKURTARAN DRON MAVİ BAYRAK TÖRENİNDE

Erdoğan Budak, tören öncesi TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı ve eski Turizm Bakanı Abdülkadir Ateş ile bir araya gelirken, Cankurtaran Dron projesinde gelinen son durumu aktarma fırsatı buldu. 

Erdoğan Budak yaptığı açıklamasında, “ Alanya Damlataş Engelsiz Plajında gerçekleşen 2023 Ulusal Mavi Bayrak Ödül törenine katılım sağladık. 18. Dönem Milletvekili ve Turizm Bakanı olan ve aynı zamanda (TÜRÇEV ) Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Başkanı Sayın Abdülkadir Ateş başta olmak üzere, Mavi Bayrak Türkiye Genel Müdürü Murat Yiğitol , Mavi Bayrak Türkiye Koordinatörü Almila Kindan Cebbari ve Mavi Bayrak Antalya İl Koordinatörü Mustafa Ergiydiren ile bir araya geldik. Kendilerini daha önce de bilgilendirdiğimiz Cankuş, Cankurtaran Dron projemizi daha iyi anlatma fırsatı bulduk. Halen Kemer’de cankurtaran dronlarımız faaliyetlerini sürdürüyor. TÜRÇEV Mavi Bayrak yetkililerimize yakın ilgileri için teşekkür ediyorum. Amacımız Cankurtaran Dronlarımızı tüm Mavi Bayraklı plajlarımızda hayata geçirmek” diye konuştu. 

Alanya Belediyesi Engelsiz Halk Plajı’nda düzenlenen törende,TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı ve eski Turizm Bakanı Abdülkadir Ateş’in yanı sıra belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum örgütlerinden temsilciler yer aldı.