CANKURTARAN DRON CANKUŞ, KUNDU SAHİLİNDE TANITIM UÇUŞU YAPTI

Halil ÖNCÜ ( ANTALYA ) - Bu yıl Kemer Kiriş sahilinde yerini alan ve olası boğulmalara karşı teknolojik altyapısı ve hızı ile anında müdahalede bulunan Cankurtaran Dron (CANKUŞ) tanıtım uçuşlarına devam ediyor.

CANKURTARAN DRON CANKUŞ, KUNDU SAHİLİNDE TANITIM UÇUŞU YAPTI

Tanıtım uçuşlarının bu kez adresi, Antalya’nın önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kundu bölgesiydi.

Kundu Turizm Yatırımcıları Birliği (KUYAB) ev sahipliğinde, IC Hotels Green Palace’da gerçekleşen tanıtım uçuşuna otel genel müdürleri, otel güvenlik müdürleri ve otel yetkilileri katıldı. KUYAB Genel Müdürü Erden Arı ve  IC Hotels Green Palace Genel Müdürü İsmail Çağlar ile Venezia Palace ve Kremlin Palace Hotel yetkililerinin de yer aldığı tanıtım uçuşu ve temsili kurtarma operasyonunu yerli ve yabancı turistler de meraklı gözler ile izledi.

Kundu sahilinde de görmek istiyoruz!

KUYAB Genel Müdürü Erden Arı yaptığı açıklamada, Cankurtaran Dronların son dönem sahillerde yerlerini almaya başladığını ve bunu da takip ettiklerini belirterek,  CANKUŞ’un Antalya sahili merkez bandında ilk kez Kundu sahilinde yer almasını istediklerini belirterek “ Bu inovatif projeyi yatırım ortaklarımız ile birlikte KUYAB sahillerinde izledik ve oldukça da memnuniyet duyduk. CANKUŞ’un burada yer almasını arzu ediyoruz. Bu tarz bir inovatif projeyi Cankuş ile birlikte yapmak bizim için gurur verici olacaktır” dedi.

Cankuş, sahillerde daha güvenli bir turizm için çalışıyor!

Sahillerde daha güvenli bir turizm adına katkıda bulunmak için çalışmalara devam ettiklerini belirten Cankurtaran Dron’un yatırımcısı Erdoğan Budak’ta yaptığı açıklamada, “Cankurtaran Dronlarımız Kemer sahillerinde çalıştığı gibi Kundu sahillerinde de en yakın zamanda görmeyi arzu ediyoruz. Antalyamız için önemli bir katma değer olacaktır. Cankurtaran dronlarımız iki aydan bu yana profesyonel pilotlarımız ile birlikte Kemer’de görev yapıyor. Gönül istiyor ki, Antalyamızın her yerinde, başta Kundu olmak üzere cankurtaran dronlarımızın faaliyete geçmesini bekliyoruz” dedi.

Cankuş Dronlar güvenliği teknoloji ile buluşturuyor

Ülkemizde denizlerde, göllerde, göletlerde, nehirlerde, kanallarda her yıl resmi olarak 900 civarında insan boğularak yaşamını kaybediyor.  Bu durumun önüne geçilebilmesi adına vakaya zamanında müdahale etmek için özel olarak imal edilen dronlar cankurtaran (CANKUŞ) görevi görüyor. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ehliyet verilmiş ve uçuş tecrübesi olan profesyonel Dron pilotları vakaya ilk can simidini bırakarak kişiyi kurtarıyor. Bu yaz Kemer’de Kiriş sahilinde 9 otelin plajında hizmet veren Cankuş Dronlar güvenliği teknoloji ile buluştururken, yakında Kundu sahili başta olmak üzere birçok sahilde cankurtaran dronların görev yapması bekleniyor.