ÇANAKKALE SOFYA TURİZM FUARINA DAMGA VURDU

37.’si gerçekleştirilen Bulgaristan’ın en büyük turizm fuarında 25 ülkeden 380 farklı katılımcı yer aldı. Fuarı 20000 kişinin üzerinde profesyonel ve seyahat severziyaret etti.

ÇANAKKALE SOFYA TURİZM FUARINA DAMGA VURDU

Çanakkale Assos Truva Altyapı Hizmet Birliğinin ÇATTAB’ın destek ve katkıları ile Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği ÇATOD’un önderliğinde 21 m2 lik özel stant ile katıldı. Fuarın 2. günü ÇATOD önderliğinde Bulgar Tur Operatörlerinin yoğun katılımı ile Çanakkale Turizmi Tanıtım ve İşbirliği toplantısı büyük bir başarı ile gerçekleştirildi.

Fuarın en çok dikkat çeken ve adından söz ettiren destinasyonu olan Çanakkale için yapılan çalışmalar tüm fuar çevresinde takdirle karşılandı.ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer “ Bu yıl 20’nin üzerinde ÇATOD üyemiz ile birlikte ÇATTAB’ın değerli katkıları ile Çanakkale’mizi Sofya’da çok güçlü temsil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm üyelerimiz olağanüstü bir gayret ve sinerji ile fuar boyunca gerek Çanakkale standında, gerek dış stantlarda gerçekleştirdikleri çok sayıda acenta görüşmesi ile heryerde Çanakkale destinasyonunun gücünü hissettirdiler.

Fuarın 2.gününde saat 13:00-14:00 arası ÇATOD olarak organize ettiğimiz Bulgar Tur Operatörlerinin katılımı ile yapılan Çanakkale sunumu ve işbirliği toplantısı çok verimli geçti. Toplantı içeriğinden olumlu etkilenen çok sayıda katılımcı Bulgar operatör, Çanakkale’yi 2020 boyunca sunacakları ürünler içinde öncelik vereceklerini belirttiler. Bizler özellikle yılboyu 3 gece ve üzeri Sejur diye tabir ettiğimiz uzun süreli konaklamalar içinde paket ürünler geliştirilmesi ve bu ürünlerin tanıtımı konusunda Bulgar operatörler ile fikirbirliğine vardık. Sunumda Çanakkale’mizin sahip olduğu çok sayıda plajlarından, deniz ile ilgili Surf, Batık Dalışı gibi aktivitelerinden, antik ve tarihsel değerlerimizden, Troya Müzesi’nin EMYA yılın müzesi finalistliğinden, mevcut ulaşım kolaylığı ve köprü ile ortaya çıkacak büyük potansiyelden, alışveriş imkanları, gastronomik değerleri ve alternatif turizm imkanlarından bahsettik. Çanakkale geçmişten bugüne devam eden Ege’ye giden Bulgar misafirlerin geçiş konaklamalarında tartışmasız tek ürün olarak çok sayıda tur operatörünün kataloğunda yer alıyor. Tabi Sejur Balkan operasyonunun gerçekleşme olasılığı birçok kritere bağlı. Alternatif destinasyonlar özellikle herşey dahil konsepti sunarak tüketicinin ilgisini çekmekte. Çanakkale olarak herşey dahil hizmet sunan birkaç tesisimiz haricinde bölgemiz için mevcut tesis kapasitelerine bağlı verimli bir uygulama görünmüyor. Amacımız gelen turistin şehrin tüm paydaşlarına fayda sağlayan bir unsur olarak şehri yaşamasıdır. Bizler kültür ve dinlenme turizmini bir arada sunarak Sejur için alternatif üreteceğiz. Çanakkale Valiliğimiz’e ve ÇATTAB a Sofya fuarındaki çok değerli stant desteği için gönülden teşekkür ederiz. ÇATOD’un 21 üyesi yapılan toplantıda kura ile belirlenen 21 Bulgar acentesine 2 gece Çanakkale konaklaması hediye etti. Son dönemde Çanakkale destinasyonunun özellikle Sejur operasyonlarda tercih edilmesi için yaptığı çok kıymetli tanıtım çalışmaları ve destek için İRELS Travel’ın Sahibi ve Genel Müdürü Naci Aktürk’e plaket teşekkür plaketi takdim edildi. ÇATOD olarak Balkan turizminde Çanakkale’mizin yükselmesi için var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.