‘BEK BAKERY’ DONUK PASTALARI İLE OTELLERDE YERİNİ ALACAK

Halil ÖNCÜ ( ANTALYA) - Antalya’nın önemli markalarından ‘Hilmi Beken’ çatısı altında hayata geçirilen ‘BEK Bakery’, Anfaş Gıda fuarında açtığı stant ile fuarın adeta gözdesi oldu.

‘BEK BAKERY’ DONUK PASTALARI İLE OTELLERDE YERİNİ ALACAK

Unlu mamul sektöründe farkını ortaya koyan BEK Bakery markası, fuarda özellikle otellerin mutfaklarının yükünü azaltmak amacıyla hazırladıkları donuk pastaları görücüye çıkardı.

Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız şirket CEO’ları Semih Beken ve Melih Beken, turizm kenti Antalya’da 20 yılı aşkın süredir tecrübe edindikleri,  gıda ve unlu mamul sektöründe yeni hayata geçirdikleri  donuk pasta ürünleri ile restorunat ve cafeler dışında otel mutfakları ile de buluşturmak istediklerini söylediler.  

Semih Beken yaptığı açıklamada, “ BEK Bakery markası olarak artık Antalya’da donuk üretim yapmaya başladık. Özellikle turizm alanında ustalarımıza yardımcı olmak,onların ürünlerini daha kaliteli hale getirebilmeyi sağlayacak ürünlerimiz ile desteklemek istiyoruz. Kentimizde biliyorsunuz en önemli gelir kaynaklarından bir tanesi turizm. Yaklaşık olarak 15 milyonunun üzerinde turist ağırlıyoruz. Bu fuarda onları en iyi ve en lezzetli şekilde ağırlamak için turizm sektöründe de etkili bir şekilde kendi ürünlerimizin sunulmasına, ustalarımızın ve aynı zamanda yöneticilerimizin huzuruna çıktık. Turizme katkı sunmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

ANFAŞ Gıda Fuarı’nda büyük ilgi karşılandıklarını belirten Melih Beken ise yaptığı açıklamasında, “Hilmi Beken Firması olarak, yeni markamız BEK’le beraber 20 yılı aşkın süredir tecrübe edindiğimiz,  gıda ve özellikle unlu mamul sektöründe yeni ürünlerimiz olan donuk pasta ürünlerimizi misafirlerimiz ile paylaşıyoruz ve onlara sunuyoruz. Neden donuk üretiyoruz? Donuk pastalarımızın kullanım süresi bir yıl. Tüm Türkiye’ye ve tüm dünyaya ürünlerimizi gönderebilmek için, kolili bir şekilde gerek restourant, gerek otel ve cafelerde satılabilmesi için ürünlerimizi hazırladık. Gelen misafirlerimize tattırıyoruz. Şu ana kadar her şey çok güzel gidiyor. İyi dönüşler aldık. Olabildiğince Hilmi beken  olarak kaliteden ödün vermeden kaliteli ürünler üreterek fiyat politikamızı da ona göre konumlandırarak  piyasaya giriş yapmak istiyoruz.”diye konuştu.