BAYRAM TATİLİNDE ULUPINAR ŞELALE RESTAURANT’A AKIN ETTİLER

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) - 9 günlük Kurban Bayramı’nda hareketli bir dönem geçiren Antalya’da yazın sıcağından bunalan yerli ve yabancı turistler soluğu Ulupınar’da aldı.

BAYRAM TATİLİNDE ULUPINAR ŞELALE RESTAURANT’A AKIN ETTİLER

Antalya'nın Kemer İlçesinin doyumsuz doğal güzellikleri göz kamaştırıyor. İşte bunlardan birisi de Antalya - Kumluca karayolu üzerinde, Kemer'i geçtikten hemen sonra Çıralı sapağına gelmeden 3 km. önde bulunan Ulupınar köyü...
Ulupınar köyü, her gün en az 500 turistin geçtiği Likya-Olympos yolu ile de kesişiyor. Toroslar'dan gelen sularının yazın bile buz gibi aktığı bir bölge. 9 günlük Kurban Bayramı’nda hareketli bir dönem geçiren Antalya’da yazın sıcağından bunalan yerli ve yabancı turistler soluğu Ulupınar’da aldı.

Ulupınar, Olympos dağlarının eteğinde eşsiz güzellikleri içinde kurulmuş, yeşilliklerle ve serin sularla bütünleşmiş şirin bir köy... Şelale Restorant ise, bu doğa harikasının en güzel aynası...

Doğası, lezzeti, eğlence parkı, balık havuzu, gölet ve hayvanat bahçesiyle tercih edilen Şelale Resturant olarak yaz kış hizmet verdiklerini belirten İşletme Sahibi Doğan Akkele, işletmelerine gelen misafirleri evlerindeki gibi ağırladıklarını belirterek, bayram boyunca 16 bine yakın misafire hizmet verdiklerini söyledi. Akkelle, “9 Günlük Kurban Bayramı tatilinde işletmemize ilgi oldukça fazlaydı. Bayram tatilinin sonu olan pazar gününe kadar 16 bine yakın misafiri işletmemizde ağırlayacağımızı söyleyebilirim. 60 dönüm üzerinde iki adet işletme ile hizmet veriyoruz. Hayvanat bahçemiz, yüzme havuzumuz, macera parkımız, balık avlama göletlerimizde hizmet vermeye çalışıyoruz. Bayram tatilinde eğelen misafirlerimize yoğunluk nedeniyle ilgilenemediğimiz misafirlerimiz olduysa kendilerinden özür diliyorum. Her zaman gelip bizleri burada bulabilirler. Kendileri ile ilgilenmekten çok büyük mutluluk duyacağız”

UMUTCAN ÖNCÜ'YÜ KUTLADI

Öte yandan Mektup arkadaşlığı ile Antalya’yı da tanıtan ve bu gayreti nedeniyle adına PTT tarafından kişisel pul basılan, 32 ülkeden mektup arkadaşı bulunan Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Tasarımı öğrencisi Umutcan Öncü, Şelale Restaurant'ın konuğu oldu. Şelale Restaurant Sahibi Doğan Akkelle, Umutcan Öncü'yü yakından takip ettiklerini belireterek, mektup arkadaşlığı ile Antalya'nın tanıtımı adına yaptığı birerbir çalışmalar için teşekkürlerini sunarak, kendisine her türlü desteği vermeye hazır oldukalrını söyledi. Umutcan Öncü'de bundan sonra yazacağı mektuplarda Ulupınar'ı da anlatacağını ve bölge ile ilgili dökümanları mektup vasıtasıyla birebir arkadaşlarına gönderip tanıtım adına katkı sağlayacağını söyledi.