BAKANLIKTA YAZAR'IN YERİNE TEMURCİ ATANDI

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda görevden almalar ve atamalar sürüyor.Geçtiğimiz hafta Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Özgür Özaslan'ın bu görevinden alınarak Başbakanlık Müşavirliğine atanmasının ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar da görevinden alınmıştı. Yazar'ın yerine Lahey Ataşesi Ahmet Ali Temurci atandı.

Başbakanlık ile Aile ve Sosyal Politikalar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Kalkınma Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlıklarına Ait Atama Kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararlara göre, geçtiğimiz günlerde görevden alınan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcılığına Ahmet Ali Temurci atandı.

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Bakanlık Müşaviri İsmail Salman'ın başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alınması uygun bulundu.

Ahmet Ali Temurci kimdir?

1975 yılı Çayeli doğumlu olan Ahmet Ali Temurci, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü bitirdi. Turizm Bakanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Temurci, 3 yıl süren muavin müfettişlik süresinin sonunda aynı bakanlıkta 5 yıl süre ile müfettiş ve iç denetçi olarak görev yaptı. 2006-2007 yıllarında bir yıl süre ile turizm pazarlaması konusunda araştırma yapmak üzere İngiltere’nin Northampton eyaletindeki Tresham Enstitüsünde çalışmalarda bulunan Temurci, Bakanlıkta sekiz yılı aşkın denetim elemanı olarak görev yaptıktan sonra Ekim 2009 ayı itibariyle Hollanda’ya kültür ve tanıtma ataşesi olarak atandı. ( Kaynak:turizmgazetesi.com )