ARABİSTAN’DA BÜYÜK YATIRIM

Suudi Arabistan’ın güneybatısında planlanan bir mega proje Soudah Peaks’de 2.700 odalı bir proje hyata geçiyor. . 6 geliştirme bölgesine ev sahipliği yapacak: Tahlal, Sahab, Sabrah, Jareen, Rijal ve Red Rock.

ARABİSTAN’DA BÜYÜK YATIRIM

Büyük yatırım bölgesi

Soudah Development’ın yönetim kurulu başkanı SAİK Veliaht Prens Muhammed bin Salman, Soudah Peaks’in doğal çevreyi, kültürel ve miras zenginliğini korurken görülmemiş bir yaşam deneyimi sunarak lüks dağ turizminde yeni bir dönemi temsil ettiğini belirtti.

Altı bölge olacak

Soudah Peaks, 2033 yılına kadar yıl boyunca iki milyondan fazla ziyaretçiye üst düzey konaklama hizmetleri sunmayı hedefliyor. 6 geliştirme bölgesine ev sahipliği yapacak: Tahlal, Sahab, Sabrah, Jareen, Rijal ve Red Rock.

Her biri oteller, lüks dağ tatil köyleri, konut dağ evleri, villalar, birinci sınıf malikane siteleri, eğlence ve ticari atraksiyonların yanı sıra spor, macera, sağlıklı yaşam ve kültüre adanmış açık hava etkinlikleri de dahil olmak üzere birinci sınıf bir dizi tesis sunacak.

Soudah Peaks, 2.700 konaklama anahtarı sağlamanın yanı sıra, 2033 yılına kadar 1.336 konut birimini ve 80.000 m2 ticari alanı kapsayacak. Master plan, birinci aşamada 2027 yılında 940 odalı, 391 konut birimi ve 32.000 m2 perakende alanı geliştirilecek.( Kaynak:turizmdatabank)