ANTALYA’DA ‘MAREX FOOD’A BÜYÜK İLGİ

İki yıllık bir geçmişi olan ve kısa sürede aldığı yol ile dikkatleri üzerine çeken İzmir markası Marex Food, Antalya ANFAŞ’da düzenlenen Türkiye'nin en büyük HORECA Furarı’nda yerini aldı.

ANTALYA’DA ‘MAREX FOOD’A BÜYÜK İLGİ

Yoğun ilgi gören standta Marex Food ’un sahibi Emine Kelek gelen tüm misafirleri ile birebir ilgilenirken, gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

Dondurulmuş ürünler markası Marex Food, Avrupa standartlarında hazırlanmış ürünleriyle sektörde adından söz ettirmeye devam ederken, simit levrek, karides bohça ve kadayıflı karides ile hem ilgi çekiyor hem de lezzetleri ile tam not alıyor.

Marex Food ’un sahibi Emine Kelek Halil Öncü sorularını cevapladı, hem firma hem de fuar hakkında düşüncelerini anlattı. 

“Marex her zaman yenilikçi, teknolojiyi takip eden ve kullanan, kaliteye ve insan sağlığına önem veren bir bakış açısına sahiptir” diyen Emine Kelek, gösterilen ilgi için sektör temsilcilerine teşekkür etti.  

Şeflerimizin ellerini kolaylaştırıyoruz!

“Bu ürün bizim restaurantımızdan çıktı. Marex Gıda ismi İzmir Alasancak’da doğdu. İzmir Kordonda Zaferin yeri isimli rest. bulunuyor burayı ailece işletiyoruz. Bu ürünler burada arasıcak olarak yapılıyordu. Pandemi nedeniyle, benimde dahil herkesin donuk gıdaya ilgisi çoğaldı. Biz de dedik ki bu ürünleri evlere, otel gruplarına, restaurant zincirlerine nasıl daha kolay ulaştırabiliriz, şeflerimizin ellerini nasıl kolaylaştırabiliriz , zorlukları nasıl üstlerinden alabiliriz , bu şekilde kaplamalı deniz ürünlerinin satışına başlamış olduk.  Ürünlerimiz spesifik ürünlerden oluşuyor. Simit levrek, karides bohça ve kadayıflı karides, balık köfte çeşitlerimiz var. Bu ürünler beş dakika kızartılarak tüketilen ürünler. Hiçbir katkı maddesi yok ve 180 gün raf ömrü var. Buzdolabınızdan çıkarttıktan sonra,  oda sıcaklığında ya da bir dakikalık mikrodalgada çözdürüp, kızgın yağda pişirip yiyebilirisiniz.” 

Fuar çok başarılı geçti

“Büyük ilgi gördük. Öncelikle ziyaretleri için herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.  Bu bizim için çok değerli. Fuar bu sene inanılmaz başarılı. Çok keyif alarak  paydaşlarımız ile beraber olduk. Umarım bundaki senelerde de hep beraber burada dirsek teması halinde oluruz. Çok teşekkür ediyoruz”