ANTALYA KONGRE BÜROSU EIBTM BARSELONA FUARINA KATILDI

Antalya Kongre Bürosu,  yurtdışı fuarlarda Antalya’yı  temsil etmeye  devam ediyor. Antalya Kongre Bürosu 27-29 Kasım 2012  tarihleri arasında Barselona’da düzenlenen en önemli Congress ve Incentive ( Kongre ve Motivasyon Turları )fuarlarından biri kabul edilen EIBTM fuarına katıldı. Bu yıl 25.kez düzenlenen EIBTM Barselona fuarında standı bulunan ACB-Antalya Kongre Bürosu- Antalya’nın kongre ve toplantı sektöründe ki gelişimini uluslar arası platformda MICE temsilcileri ile paylaştı.

Antalya Kongre Bürosu Genel Müdürü Sinan İnan  EIBTM fuarının MICE sektöründe önemli bir fuar olduğuna,  Antalya’nın kongre ve toplantı olanaklarının hosted buyer’lar ile  paylaşmanın Antalya için yeni fırsatları doğuracağına değindi. ACB, Fuarda ziyaretçilerine   BAKA-Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın desteği ile hazırladığı Meeting & Incentive Planner Guide 2013 DVD  ve tanıtım materyallerinin  dağıtımını sağladı. Bunun yanı sıra fuar süresince yayınlanan Show Daily’de 3 gün boyunca  Antalya’nın tam sayfa reklamı yayınlandı.

İnan  “ EIBTM, Antalya’nın MICE olanaklarının tanıtılması açısından çok verimli geçti, tüm randevularımız doluydu ve her geçen yılda Antalya’ya ilgi daha da artıyor bu bağlamda çalışmalarımızın geri dönüşlerini aldığımızı görüyoruz  ancak  ziyaretçilerden en çok direkt uçuşlar hakkında soru alıyoruz, Antalya’nın kolay ulaşılabilir bir destinasyon olduğunu vurgulasak da SunExpress dışında tarifeli uçuşlar konusu sıkıntılı, THY’nin Antalya’da bir Hub oluşturması ihtiyacı açıkça ortada dedi. İnan,  2014 yılında Antalya’da  gerçekleşecek ICCA-International Congress and Convention Association- Genel Kurulu’nun ziyaretçilere duyurulmasının Antalya’ya ilginin daha da artmasını sağladığını. Ancak hala Antalya’nın  MICE sektöründe tanınan bir destinasyon olmadığını, standa gelen Meeting Planner-Toplantı Düzenleyicilerinin tamamının henüz Antalya’ya hiç gelmemiş olduğunu dolayısıyla MICE sektörü  açısından şehrin tanınırlığının  daha da hızlı artması için, her türlü tanıtım olanağının kullanılmasının özellikle geniş bütçelerle çalışılmasının gerekliliğinin önemini vurguladı.