ANTALYA HAVALİMANI KAPASİTESİ İKİ KATINA ÇIKACAK!

Bakan Ersoy Antalya'da yaptığı açıklamasında "Antalya Havalimanı'nın kapasitesi iki katına çıkacak" dedi.

ANTALYA HAVALİMANI KAPASİTESİ İKİ KATINA ÇIKACAK!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğince (AESOB) düzenlenen "Sorunlar ve Çözüm Önerileri İstişare Toplantısı"nda yaptığı konuşmada, Antalya'da 2023'te rekor sayıda ziyaretçi ağırlandığını bildirdi.Bakan Ersoy, Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak yaptıkları çalışmaları anlattı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Havalimanı'nın turist yoğunluğunu karşılamak adına gerçekleştirilen altyapı yatırımlarını değerlendirip açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy şu açıklamalarda, 2023 yılında Antalya'nın turist ağırlama rakamlarının 15 milyon 600 binin üzerine çıktığını söyledi ve bu rakamın önceki yıla göre yüzde 16'lık bir artışı temsil ettiğini belirrti. Bakan Ersoy, turizmdeki bu olumlu trendin devam etmesi adına altyapı yatırımlarının önemine dikkat çekti.

Bakan Ersoy, 2 yıl önce başarıyla gerçekleştirilen havalimanı ihalesinin ardından hızlı bir şekilde yatırımın devam ettiğini ifade etti. Havalimanında 2024 yılında devreye alınacak olan ilave kapasitelerin, 2025 yaz sezonunda kapasitenin iki katına çıkarak hizmete sunulacağını açıkladı. Bu önemli adımın, Antalya'nın turist talebini karşılamada ve sektördeki rekabet gücünü artırmada kritik bir rol oynayacağını belirtti.

Bakan Ersoy, Antalya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğince (AESOB) düzenlenen "Sorunlar ve Çözüm Önerileri İstişare Toplantısı"nda konuştu.