ALMANYA'DAKİ TV LERDE 'KEMER' TANITIMI BAŞLIYOR

 
Hasan Şeker, " Tanıtımdaki amaç, her Alman’ın TV vasıtasıyla evine girmek ve 2009’da Almaların tekrar Kemer’e dönmelerini sağlamak."

Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “ Turizmde en büyük derdimiz, turizmi daha geniş aylara yaymak. Biliyorsunuz Alman turizmi ilkbaharda ve sonbaharda yoğun oluyor. Yazın sıcak dönemde de Rus misafirlerimiz yoğunlukta oluyor.Yavaş yavaş bu ilkbahar ve sonbahar döneminde düşüşler görmeye başladık.Tabii ki buna son dönem yaşanan krizin de büyük etkisi oldu. Tabii ki kriz oldu diye de her şeyi bırakacak halimiz yok. Hüseyin Baraner ile birlikte Almanya’yı yönlendiren QTA seyahat acentesini zincirinin yönetim kurulunu ziyaret etmiş ve daha sonra da Kemer’e davet etmiştik. Bir sıcak ilişki içine girdik. Ben Kemer turizmi adına bu ilişkilerin çok faydalı olduğuna inanıyorum. 20 bin Euro karşılığında hazırlanan bu tanıtımlar sonrasında hazırlanan 3 dakikalık görüntüler Almanya’nın 57 TV kanalında yayında. Bu tanıtım son yıllarda Kemer adsına yapılan en ciddi tanıtımlardan birisidir.” Dedi.
Avrupa Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner ise yaptığı açıklamasında proje hakkında bilgiler verdi. Baraner yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:" Çok kapsamlı bir Kemer tanıtım çalışması yaptık. Kemer için hazırlanan 3 dakikalık tanıtım spotu Almanya’nın 57 ayrı kanalda 520 kere gösterimi başladı. Bu 57 televizyon kanalı da Almanya’nın bütün yerel ve bölgesel televizyonlarında yayınlanıyor. Kuzeyden Güneye tüm Almanya’yı kapsayan bu geniş çaplı yayın ağı 45 milyon Alman’nın Kemer TV-Spotlarını izlemesine imkan sağlayacak. “dedi.
 
İşte Almanya'da yayınlanan görüntüler