ALANYA'DA FUTBOL TURİZMİ, GOLDCITY İLE CANLANIYOR

ALANYA'DA FUTBOL TURİZMİ, GOLDCITY İLE CANLANIYOR


Goldcity Tourism Kompleksi, Alanya’nın Kargıcak mevkiinde bulunuyor. Otel, plaja 5 dakika, Alanya şehir merkezine 15 dakika, Gazipaşa Havaalanı'na ise sadece 20 dakika uzaklıkta.

Profesyonel Kulüpler İçin Futbol Sahaları bulunan tesiste, İki Adet FIFA Standartlarında Futbol Sahası (Gece Aydınlatmalı),  Spor Kompleksi Sosyal Tesisleri (Soyunma Odaları, Duşlar, Masaj Odaları, Snack Bar & Cafe, Teras) bulunuyor. Sahalar  tesise oldukça yakın. Doğal ortamı ile futbol takımlarının kamp yapmaları için oldukça ideal olan tesiste bugüne kadar dünyanın birçok ülkesinden ve ülkemizin çeşitli liglerinden tanınmış çok sayıda takım kamp yapmış ve yapmaya da devam ediyor.

 Bizim kaldığımız anlarda da 2 takımın tesiste kamp yaptığını öğrendik ve antrenmanlarını izleme fırsatı yakaladık. Dünyanın en tanınmış takımlarından Feyanord, Arsenal ve dört büyüklerden Galatasaray’ın tercih ettiği tesiste son olarak da U19 Milli Takımımızın kamp yapacağını da öğrendik. 12 ve 14 Şubat 2014'te Slovakya ile Alanya'da oynayacağı hazırlık maçlarının aday kadrosuna davet edilen oyuncular Alanya Goldcity Otel'de toplanacak ve kampa girecek.
GoldCity Genel Koordinatörü Gülçin Güner ile bir araya geliyoruz. Alanya için Goldcity markasının artık çok önemli olduğunun altını çizen Güner bizlere spor turizmi konusunda görüşlerini aktarıyor:
“ Antalya’nın Belek ve Side gibi bölgelerinde yoğun olarak gözlemlenen Futbol turizmin Alanya’da da güçlü bir konuma gelmesi adına Goldcity Tourism Kompleksinde,  gece aydınlatmalı İki adet FIFA Standartlarında Futbol Sahası ve Spor Kompleksi sosyal Tesislerini kazandırmıştık. Alanya’da futbol turizmini daha da canlandırmak ve bu sayede kış turizmin hareketlenmesi adına tesisimize her yıl çok sayıda futbol kulübü kamp yapmak için geliyor. Dünyanın en önemli takımlarından Feyanord, Arsenal ile dört büyükler olarak tabi edilen takımlarımızdan Galatasaray gibi takımlar kamp için tesislerimizi tercih ettiler. Son olarak da U19 Milli Takımımız kampını burada yapacaklar. Artık futbol kulüpleri yaptığımız yatırımlar ile Alanya’yı tercih ediyorlar”

Toros Dağları ile Akdeniz'i kucaklayan tepenin üzerinde kendi dünyasını yaratan Goldcity, sakinliğin yanında her daim hareketli olan turizm cenneti Alanya'ya da oldukça yakın bir mesafede. Kuşbakışı ile Alanya’yı seyretmek, göz alabildiğince uzanan panoramik manzaranın keyfini çıkarmak ise bir başka heyecan oluşturuyor bizde. Elimden fotoğraf makinesi düşürmediğim gün içinde yüzlerce fotoğraf çekiyorum. Sabah, öğle ve bizzat güneşin batışını seyretmek ve fotoğraflamak stresimi alıyor adeta.

211.677m²'lik alanı ile Toros Dağları'nın eteklerine kurulu Goldcity Turizm Kompleksi göz kamaştıran yapısıyla bir otel, lüks apartman daireleri ve onların etrafında yine aynı güzellikteki villa ve dairelerden oluşuyor.GOLDCITY SPOR KOMPLEKSİ
Profesyonel Kulüpler İçin Futbol Sahaları
İki Adet FIFA Standartlarında Futbol Sahası (Gece Aydınlatmalı)
Spor Kompleksi Sosyal Tesisleri (Soyunma Odaları, Duşlar, Masaj Odaları, Snack Bar & Cafe, Teras)
Okçuluk
At Çiftliği (Binicilik) 4 Adet Gölet
6 Adet Tenis Kortu (Gece Aydınlatmalı)
Voleybol ve Basketbol Sahaları (Gece Aydınlatmalı)
Koşu Parkuru