8.PHASELİS SANAT ETKİNLİĞİNE TAM NOT!...

Organizasyonda sahne alan İzmir Barok Topluluğu, Cecilio Perera, Robero Aussel, Ricardo Moyano & Elis Dubas, Ceren Hepyücel & Atahan Kaya, Çağatay Azat, Frank Bungarten, Begüm Uğur Boyancı & Kadir Yılmaz, sanatseverlere adeta bir müzik şöleni yaşattı. Mavi & Siyah Flamenko Topluluğu ve dünyaca ünlü dansçı David Pérez izleyenleri kendine hayran bırakırken, kapanış “Boğaziçi Caz Korosu” konseri ile gerçekleşti.

8.Phaselis Sanat Etkinliği, 9 Eylül’de İzmir Barok konseri ile yaptığı açılışla, izleyicilerden beğeni topladı. Açılış konserini Kemer Kaymakamı Bayramali Köse, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz ve yerli, yabancı pek çok turist izledi. Açılış gecesi sahne alan İzmir Barok Topluluğu, “16. yüzyıldan 18. yüzyılın ilk yarısına Avrupa ve Osmanlı Saray Müzikleri” konseri ile dinleyicilere aynı dönemin iki farklı kültürünün müziklerini sundu.

Etkinlik kapsamında, 10 Eylül’de Cecilio Perera, Robero Aussel, Ricardo Moyano & Elis Dubas sahne alırken, 11 Eylül’de Ceren Hepyücel & Atahan Kaya, Çağatay Azat, Frank Bungarten, Begüm Uğur Boyancı & Kadir Yılmaz sahne aldı. Genç sanatçılar izleyenleri adeta büyüledi.

Etkinliğin dördüncü günü “Endülüs'ten Anadolu’ya” konser ve dans gösterisinde, sanatseverler Mavi & Siyah Flamenko Topluluğu ile birlikte dünyaca ünlü dansçı David Pérez‘i izleme imkânı buldular. Ceyhun Güneş önderliğindeki Mavi & Siyah Topluluğu’nun konserinde David Pérez ile Neyzen Bilgin Canaz ‘ın Flamenko ve halayı birleştirdikleri dans gösterisi seyircilerden yoğun alkış aldı. Sanatçılar sergiledikleri performansla izleyenleri kendilerine hayran bıraktılar.

Kapanış günü sahne alan “Boğaziçi Caz Korosu” izleyenlere unutulmaz bir konser sundu. Şef Masis Aram Gözbek yönetimindeki koro izleyiciden büyük ilgi gördü. Etkinlik, bu güzel konser ile sanatseverlerin yoğun alkışları ve sevgi gösterileri arasında son buldu.

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Volkan Yorulmaz yaptığı açıklamada, “ 8. Phaselis Sanat Etkinlikleri’ne yerli halkın ve turistin gösterdiği yoğun ilgi memnuniyet verici. Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) olarak, sanatseverleri bu güzel, tarihi mekânda değerli sanatçılarla bir araya getirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Organizasyon çerçevesinde 8. Phaselis Sanat Etkinliğine öncülük yapan T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, ana sponsorumuz Kemer Belediyesi başta olmak üzere, tüm sponsorlarımıza, sanatçılarımıza, sanatsever izleyicilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.