2023'DE ÖNE ÇIKACAK DESTİNASYONLAR

Turizm istihbaratında uzmanlaşmış bir şirket olan Mabrian, 2023'te turizm olanakları, bağlantı ve konaklama açısından öne çıkacak ilk 10 destinasyonu açıkladı. Liztede turizmin başkenti Antalya da yer aldı.

2023'DE ÖNE ÇIKACAK DESTİNASYONLAR

Şirket, TripAdvisor'da kayıtlı gezginlerin milyonlarca kendiliğinden etkileşimine dayalı olarak turizm ilgilerinin küresel gelişimini analiz etti. Bu analiz, doğa, aktif ve sağlıklı yaşam turizmi ile ilgili turizm faaliyetlerine olan ilginin, büyümeye devam edecek gibi görünen bir trendle 2019'dan bu yana öneminin nasıl açıkça arttığını gösteriyor.

Listenin başında Endonezya Bali yer alıyor. Bu cennet ada, aktif turizm, doğa ve sağlıklı yaşam turizmi ile ilgili geniş bir faaliyet yelpazesi sunmanın yanı sıra, %45 daha fazla rota ve gelen koltuklarda %115 artış ile 2023 için hava bağlantısının mükemmel bir şekilde gelişmesiyle öne çıkıyor. İkinci sırada Yunanistan'ın en büyük adası olan Girit var. Yunanistan, daha önce ana pazarlarından biri olan Rus turistlerin yokluğuna rağmen 2022'de turizm rekorları kırdı.

Türkiye'nin güneyinde yer alan Antalya, tüm seçilenler arasında konaklama fiyatlarının en düşük olduğu destinasyon olmasının yanı sıra 2023 yılında bir önceki yıla göre hava bağlantısında %20'den fazla artış göstermesiyle de dikkat çekiyor.