13.PHASELIS FESHİVALİNE DOĞRU

Antalya’nın Kemer İlçesinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek olan Phaselis Festivali’nin koordinasyon toplantısı antik kentte yapıldı.

13.PHASELIS FESHİVALİNE DOĞRU

Phaselis Antik Kenti’nde Kemer Yöresi Tanım Vakfı (KETAV) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Phaselis Kazı Başkanlığı’nın destekleriyle düzenlenen 13’üncü Phaselis Festivali koordinasyon toplantısı Antik Kent içerisinde bulunan Kazı evinde yapıldı. Toplantıya KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın Aytuğ, Asım Burak Kıpçak, Ayhan Çakıcı, Burak Orkut, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Seyhan, Tekirova Karakol Komutan Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Erman Bayer, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Serap Deryalı, Phaselis Kazı Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Tarih Bölümü Eskiçağ Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan ve kazı ekibi katıldı.

Gerçekleşen toplantıda, festival organizasyonunun güvenliği ve operasyonda mekan kullanımı ile ilgili konularda görüşmeler yapıldı. Toplantı sonrası katılımcılar, Phaselis antik kentinde yürütülmekte olan çalışma alanını, Kazı Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan ve ekibi ile birlikte gezdiler.