YENİLİKÇİ BİR YÖNETİM ANLAYIŞI İLE BAŞKANLIĞA ADAYIM!

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, AKTOB Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) 14 Aralık’ta gerçekleşecek seçimli genel kuruluna adaylığını açıklayan Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, “Kurumun geleceği için daha etkin yönetim, üyelerimizi kucaklayıcı toplantılar ve organizasyonlar ile yenilikçi bir yönetim anlayışı ile başkanlığa adayım” dedi.

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı ve AKTOB Genel Sekreteri Yeliz Gül Ege, “14 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan AKTOB genel kuruluna tek aday olarak gidilmemektedir.  Görev almak isteyen işletme sahibi ve profesyonel arkadaşlarımızı, yönetim kuruluna aday olmaları için davet ediyorum. Hâli hazırda genel sekreterlik görevini yürüttüğüm AKTOB yönetim kurulunda on iki yıldır görev yapıyorum.  Kurumun geleceği için daha etkin yönetim, üyelerimizi kucaklayıcı toplantılar ve organizasyonlar ile yenilikçi bir yönetim anlayışı ile başkanlığa adayım” diye konuştu.

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, aday olmasının nedenlerini ise şu şekilde sıraladı: “Katılımcı yönetim kurulu anlayışı olmaması, kararların önceden belirlenmiş olup yönetim kurulunda el kaldır indir şeklinde karar defterine imza atılmasından ibaret oluşu ve bölgelerdeki üyelerimizin kurumdan olan talepleri, aday olmamın ana nedenidir. Akdeniz bölgesi turizmi için önemli olan bu kurumda, kuruluşundan bugüne görev almış turizm gönüllülerine teşekkürü borç bilirim. Gelişen ve değişen dünya düzeni elbette turizmi etkilemektedir. Değişim kaçınılmazdır. Ne mutlu ki bu kurum iki başkan adayı yetiştirmiştir. Seçime, bu olumlu yönüyle bakarak, sağduyu ile yapacağımız demokratik bir seçim olmasını diliyorum. Antalya ya bu yakışır.”

1978 doğumlu Antalyalı turizmci Yeliz Gül Ege, 21 Eylül 2017’de Antalya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı oldu.Başkan Yeliz Gül Ege, aynı zamanda ATAV çatısı altında yer alan Antalya Kongre Bürosu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.
Bir Antalya gönüllüsü olan Yeliz Gül Ege, Antalya Kadın Müzesi’nin kurucularından, aynı zamanda Antalya Yüksek İstişare Konseyi (AYİK), TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Kadın Girişimciler Kuruluüyesidir.Gül Ege, 4 Nisan 2019’da Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitis (MICE- Kongre turizmi) sektörünün Oscar'ı olarak kabul edilen ACE of M.I.C.E.AwardsBaşarı Ödülü’nü aldı.