WRC DÜNYA RALLİ ŞAMPİYONASINA DOĞRU

Toplantıda yarış öncesi yapılacak olanlar tartışılırken, etaplarda ve servis alanın yapılacak olanlar ile tanıtım konusu ve seyircilerin etaplara taşınma işlemi konuşuldu. Kemer Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Bilici, “ Ralliye sonuna kadar destek veriyoruz. Elimizden gelen her türlü imkanı bu önemli organizasyon için seferber ediyoruz. Seyircilerin dağlara taşınması için elimizden geleni yapacağız.“dedi.
Dünya Ralli Şampiyonası Direktörü Türkiye Otomobil Federasyonu Spor Komitesi Başkanı Metin Çeker ise yaptığı açıklamasında, takımların Çarşamba günü Yunanistan’dan Antalya Limanına geleceklerini belirterek, gereken çalışmaların el birliği ile yapıldığını söyledi. Destekleri için Kemer Belediyesini teşekkür eden Metin Çeker, “Dünya ralli şampiyonasının Antalya-  Kemer - Kumluca ayağı 12-15 Haziran’da başlayacak. Dünyanın en hızlı pilotları önce perşembe günü yani 12 haziranda Antalya özel seyirci etabında yarışacaklar. Arkasından cuma gününden itibaren Kemer’de servis alanından hareketle Beydağlarında 19  özel etabı pazara kadar sürdürecekler. Kemer yarışları ile 2008 Dünya Ralli Şampiyonasının 8.ayağı tamamlanmış olacak. Şu anda 72 kaydımız var. En fazla kayıt Türkiye’de.  WRC Dünya ralli sine girdikten sonra 5.sini yapıyoruz. Çok uygun bir tarihte yapılıyor bu şampiyona. Haziranda oldukça büyük ilgi var. Özellikle yurt dışından önemli insanlar ve çok kalabalık guruplar geliyor. Türkiye’yi en iyi şekilde tanıttığımız zaman haziranda ralliyi seyredenler tekrar eylül, ekime kadar bir daha gelme imkanı bulacaklar. Ekipler bu çarşamba Yunanistan hareketle Antalya limanına geliyorlar. Yunanistan yakın olduğu için gelecekler ve 10 Haziran’da da antrenmanlara başlayacaklar. Hem bir tatil imkanı bulacaklar, hem de yarış. Bu da ülkemizin oldukça faydalı.  “diye konuştu.
Dünya Ralli Şampiyonası Direktörü Türkiye Otomobil Federasyonu Spor Komitesi Başkanı Metin Çeker bundan sonraki Rallinin 2010 yılında yapılacağına dikkat çekerek, seyircilerin ilgisini beklediklerini söyledi. Çeker, “ Bundan sonra dünya ralli şampiyonası 2010 da yapılacak. Onun için bu rallinin kıymetini bilelim. Hakikaten dünyanın en iyi sürücüleri buraya geliyor. Bu şampiyonayı hep birlikte sahiplenelim, seyirci etaplarını dolduralım.” Dedi.