VE.... DIVA SAHNEDE

AEGEAN SAILOR serisinde ise hedef yat işletme, bakım onarım ve barınma  maliyetini minimumda tutup,  maksimum konforu yakalamak olduğunun üzerinde duruyor Sinan Özer.

Gelin yatı kısaca tanıyalım ;

48 m2 lik kıç güvertede , güneşlenme minderlerinin hemen önüne sabit oturma grubu ve 12 kişinin rahatlıkla yemek yiyebileceği oval maun masa yerleştirilmiş.

Dümen konsolu sancakta konumlandırılmış. Teknede navigasyon cihazı olarak, pusula, GPS Chartplotter, radar ve otopilot bulunmakta ve SIMRAD markası tercih edilmiş.

Flush deck tabir edilen güverte de tekneyi guletlerden ayırt edici özelliklerinden biri.

284 m2 yelken alanına sahip teknenin yelkenleri dakron ve UK SAILS tarafından imal edilmiş. Yelken vinçlerinin tümü HARKEN.

Baş bodoslamanın eğimi azaltılıp krom punteller kullanılarak tekne klasik gulet çizgisinden çıkarılarak modern bir motorsailer olmuş.

Kıç güverteden 3 basamak aşağıya inerek salona girince bir anda büyüleniyor insan. Kiraz ağacından imal edilmiş mobilya ve kaplamaların el işçiliği ve parlakığı  iç mekanı daha da gözalıcı hale getirmiş.

Tüm salon ve koridor zeminlerinde ise açık renk masif meşe parke kulanılmış. Tavanlar krem vinil.

35 m2 salonun sancak tarafında oturma bölümü konumlandırılmış. Açık renk kanepelerin sabit olmaması da armatöre arzu ettiği takdirde hiç bir marangozluk işine girmeden değişiklik yapabilme özgürlüğü veriyor. Ortadaki pirinç aksamlı kahve sehpası ve 12 kişilik yemek masası da tersanenin mobilya atölyesinin klasiklerinden bazıları.

Kabinler :
Armatör kabini teknenin kıç tarafında bulunuyor.Ortada büyük çift kişilik yatak, yanlarda oturma birimleri, raflar ve kapaklı dolaplarla çevrelenmiş. Master kabinde bir adet 26’ Samsung LCD TV bulunuyor.

Bu kabinde duş ve tuvalet bölümü ayrı yerlerde konumlandırılmış.

2 çift kişilik kabin de armatör kabiniyle aynı koridorda yer alıyor. Başta  ise 2 adet 3 kişilik kabin mevcut.
Yaşam alanlarının bu boyda bir tekne için bu kadar ferah olması şaşırtıcı.
Ön koridorda çamaşır makinesi, havlu, çarşaf vs. koymak için bir de büyük boy aynalı dolap mevcut.

Kabinlerin hepsinin özel banyosu var. Banyolarda emprador mermer kullanılmış. Mermer kiraz ağacı ile birlikte kullanılarak hoş bir kombinasyon elde edilmiş.Duşlar ise temperli cam kapı ile bölünmüş, komple mermer. Banyolardaki tüm batarya ve aksesuarlar HANS GROHE. Tuvaletler SEALAND marka. 

Mutfak , makine dairesi ve sintineye salonun sancak tarafındaki merdivenlerden aşağıya inilerek ulaşılıyor.
Mutfakta ankastre SIEMENS ocak, fırın ve buzdolabı kullanılmış. Mutfağın bittiği yerde crew mess tabir edilen mürettebatın boş zamanını geçirebileceği  bir masa ve oturma birimi yapılmış. Buraya bir de LCD ekran TV yerleştirilmiş.

 
Sintineye giriş kapısı da salondan inen merdivenin hemen bitiminde yer alıyor.

Makine dairesinde de aynı ferahlığı görmek mümkün. 2 adet IVECO 8210M22 modeli her biri 220 HP gücünde makinalar tekneye 10 knot seyir hızı veriyor. 10.300 lt mazot tankı ile 1100 nm seyri mümkün kılıyor.

Teknede 2 adet KOHLER 27 KW jenerator  24 , 220 & 380 V elektrik sağlıyor.Kullanılan bütün pompalar İtalyan GIANNESCHI’den.  Klima sistemi ise VECO CLIMMA.

Mürettebat kabinlerine geçiş ön güverteden sağlanmış. Buradaki 2 kabinin biri kaptan için çift kişilik yataklı. Diğer kabin ise 3 kişilik . Her iki kabinin de kendine ait tuvaleti ve duşları mevcut.

Tekne CE sertifikalı ve Türk Bayraklı. Bodrum’da görülebilir. Satış ve kiralama için 0 252 313 26 55 nolu telefondan iletişim kurabilirsiniz.

Teknik Detaylar:
Uzunluk    24 m
En      7.65 m
Derinlik    2.60 m
İnşa malzemesi   Çelik
Yerleşim 1 armatör kabini (15 m2), 2 çift kişilik (8 m2) & 2 adet 3 kişilik (12 m2). Toplam 10+2 kişi
Mürettebat  Kaptan kabini (2 kişilik),1 mürettebat kabini 3 kişilik.
Ana makinalar   2 x IVECO 220 HP
Jeneratör    2 x KOHLER 27 kW
Max. hız    11 knot
Menzil     1100 nm
Sertifika    CE (DCI)