TÜROFED Başkanı Ahmet Barut:''Bu kurlarla daha fazla devam etmemiz mümkün değil''

Yeni hükümette Turizm Bakanlığı’nın Kültür Bakanlığı’ndan ayrı oluşturulması gerektiğini belirten Ahmet Barut, daha dinamik bir bakanlık istediklerini söyledi.

THY’de grev konusuna da değinen Ahmet Barut, tarafları fedakarlık yapmaya çağırdı. Gazetecilerin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Ahmet Barut ve Yönetim Kurulu üyeleri şu görüşleri dile getirdiler:

-Turizmciler, İstanbul’un Avrupa’nın kültür başkenti olacağı 2010 yılında ve 10 milyonu ağırlamaya hazır kent olarak yeterli alt yapıya ve ulaşım olanağına henüz sahip değil. Alternatifler çoğalırsa “her şey dahil” sistemi tercih olmaktan çıkabilir.

-Ankara’da su, Antalya’da elektrik kesintisi anlaşılır gibi değil. 40 derece sıcakta tatil yapacak turist klimaların çalışmadığı bir ülkeye bir daha gelmez.

-Antalya’ya yönelik Rus yatırımlarının normal karşılamak gerekir.

-İstanbul ve Antalya arasında bir rekabet yok, çünkü ikisi farklı ürün.

-Formula organizasyonun tarihinin Mayıs’a çekilmesi uygun değil.

 

TÜROFED Başkanı Ahmet Barut ve Yönetim Kurulu üyeleri Halil Özyurt, Ahmet Tok, Osman Ayık, Seçim Aydın, Timur Bayındır, Işık Uğurtuğ, Serkan Çakay’ın katıldığı toplantıda; Elektrolux’un TÜROFED’e sponsorluğu açıklandı. Elektrolux Genel Müdürü Semih Orcan konuyla ilgili bilgiler verdi.