TÜRKİYE’NİN EN İYİ GOLF TUR OPERATÖRÜ “POLAR WEST GOLF” OLDU

Her yıl golf dünyasının en iyilerini belirlemek için  düzenlenen ve en prestijli ödül programı olarak kabul edilen World Golf Awards, son yıllarda Golf turizminde yıldızı parlayan Türkiye’den kategorilere bir çok aday gösterdi.

Bu yıl 24. yıldönümünü kutlayan World Travel Awards programının bir kolu olan World Golf Awards ödülleri 25 Kasım gecesi İspanya’da bulunan La Manga Principe Felipe Hotel’de yapılan törenle  sahiplerini buldu. Golf kulüplerini, golf tur operatörlerini, golf seyehat acentalarını ve golf destinasyonlarını ödüllendirmek için düzenlenen gecede; Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Afrika, Orta ve Güney Amerika ve Avustralya dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki pazar liderleri bir araya geldi.

Gala gecesi öncesinde ise 40'tan fazla ülkeden gelen temsilciler, üç gün boyunca Murcia'daki La Manga Golf Resort’ta etkinlikler için bir araya geldi. Ödül gecesine ‘'Golf Dünyasının Sesi'’ Peter Alliss, eski Ryder Cup yıldızı ve Sky Sports yorumcusu Andrew Coltart gibi golf dünyasının önde gelen isimleri katılım sağladı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Dünya Golf Ödülleri Genel Direktörü Chris Frost, Dünya’daki ve Avrupa’daki golf turizminin artışlarına yönelik genel bilgiler verdi. 14 Mart 2017 de başlayıp 1 Ekim 2017’de sona eren oylamaya dünya çapında: golf seyahat ve turizm endüstrisinde çalışan yöneticiler, tur operatörleri, temsilcileri ve medya profesyonelleri tarafından katılım sağlandı.

Türkiye’den, 17 farklı adayın bulunduğu “2017 Turkey's Best Inbound Golf Tour Operator” kategorisinde oylamalar sonucu, Polar West Turizm bünyesinde bulunan, Polar West Golf  ödüle layık görüldü. Polar West Golf’ü temsil etmek için giden Iş Geliştirme Direktörü Cengiz Yılmaz geceye ve kazandıkları ödüle  dair “ Türk golf turizminin zor bir dönemden geçtiği bu günlerde dünya golf turizminde bu ödüle layik görülmüş olmak bizi çok onurlandırdı ” ifadelerini kullandı.