TÜRKİYE BU PROGRAM İLE DÜNYADA ÖN PLANA ÇIKACAK!

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, Küresel Sürdürülebilir Turizm Konseyi (GSTC) ile Sürdürülebilir Turizm Programı anlaşması yapan ilk ülkenin Türkiye olduğuna dikkati çekerek, çevreye olan duyarlılığı ve sistemin sürdürülebilirliğini tüm dünyaya kanıtlayacaklarını söyledi.

TÜRKİYE BU PROGRAM İLE DÜNYADA ÖN PLANA ÇIKACAK!

AKTOB Başkanı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Basın Sözcüsü de olan Kavaloğlu, Türk turizmini tanıtmak için dijitalde ve medyada çok ciddi pazarlama etkinliklerinin yapıldığını anlattı.

TGA’nın bu anlamda dinamik bir yönetime sahip olduğunu vurgulayan Kavaloğlu, “Özellikle bu yıl da pazarlama stratejisini devam ettirmek temel amacımız. Yeni pazarların geliştirilmesi, elimizdeki pazarlarda gücümüzü kaybetmemek gibi temel ilkelerimiz var. Rakiplerimizden ön planda olmak için çalışıyoruz.” dedi. Kavaloğlu, 2023’ün turizmde çok ciddi anlamda artıyla tamamlanacak bir yıl olacağını ifade ederek, 16 milyon turist hedefi koyduklarını kaydetti.

Türkiye için önemli bir pazar olan Rusya’da eski rakamlara ulaşmak istediklerini belirten Kavaloğlu, “Almanya, 2022’de rekor yılı olan 2019’un rakamlarının üzerine çıktı. İngiltere ilk defa 1 milyon turist sayısını geçti.” diye konuştu.

Polonya ve Balkan pazarının güçlenmesinin umutlandırdığını dile getiren Kavaloğlu, temel olarak ilk beş turizm ülkesi arasında olmayı hedeflediklerini bildirdi.