TURİZMİN KALBİ 5-8 ARALIKTA İZMİR'DE ATACAK

Türk turizm sektörünün başarılı organizasyonu Travel Turkey İzmir' İn bu yılki partner ülkesi Mısır, partner ili Çanakkale olacakTürkiye'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan TRAVEL TURKEY İZMİR- Turizm Fuar ve Konferansı,  5 ile 8 Aralık 2013 tarihleri arasında 7'inci kez gerçekleştiriecek.Altı yıldır başarıyla düzenlenen Travel Turkey İzmir, İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. işbirliği,  İzmir Büyükşehir Belediyesi, KOSGEB ve İzmir Ticaret Odası (İZTO)'nın desteğiyle T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayesinde düzenleniyor.

Her yıl büyümesini sürdüren Türk turizm sektörünün başarılı organizasyonu

Travel Turkey İzmir'de bu yıl Mısır partner ülke, Çanakkale partner il olarak yer alacak.Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Konferansı'nın partner ülkesi Mısır, turizm potansiyelinden tarihi geçmişine, coğrafi zenginliğinden kültürel çeşitliliğine kadar pek çok yönüyle kendisini fuarda tanıtacak. 2007 yılından beri partner ülke seçen  Travel Turkey İzmir'de bugüne kadar sırasıyla Yunanistan,  KKTC,  Saraybosna, Hırvatistan ,  Hollanda ve Karadağ partner ülke oldu.

Şanlıurfa ile başlayan Partner İl uygulaması bu yıl Çanakkale ile devam edecek. Partner İl Çanakkale, Hol 1'de 950m2 lik bir katılımla tarihsel zenginlikleri, yöresel kültürü, yemekleri, el sanatları, örf, adetleri ve diğer tüm yönleriyle, kendisini tanıtma ve sergileme olanağını bulacak. Önceki yıllarda Turizm Fuar ve Konferansı'nda Trabzon, Denizli, Ordu - Osmaniye ve Kütahya, Kastamonu Partner İl olarak yer aldı. 2014 sezonuna ilişkin bağlantıların kurulacağı fuar ve konferans, İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nın tüm hollerinde gerçekleşecek. Travel Turkey İzmir katılımcı-ziyaretçi sayısındaki artış ve yeni iş bağlantılarıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da turizm endüstrisine olumlu katkı sağlamaya devam edecek.

Türkiye'nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefleyen fuar, yediinci yılında da farklı destinasyonlardan çok sayıda katılımcıya ev sahipliği edecek.

Gerek yurtiçi gerekse de yurtdışı katılımcı ve ziyaretçilere tanıtım ve yeni işbirlikleri gerçekleştirmesi, var olan ilişkilerin geliştirilmesi için, Travel Turkey İzmir turizm sektörünü bir araya getirecek.

Etkinliğin konferans ayağı ise sektör temsilcilerini İzmir'de buluşturacak.

Türk turizm sektöründeki yenilikler ve gelişmelerin ele alınacağı konferans, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamaları Birliği (ETİK)'nce düzenleniyor. T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kapsamında olan fuarın yerli katılımcıları 50 metrekareye kadar KOSGEB desteği sağlanıyor, ayrıca ve İzmir Ticaret Odası (İZTO), fuara katılan üyelerine 9 metrekare ücret desteği veriyor. Giriş ücreti 3 TL olarak belirlenen fuar, 10.00  ile 18.30 saatleri arasında gezilebiliyor. Geçen yıl dört gün süren fuar ve konferasta 47 ülkeden ve Türkiye'nin 54 şehrinden gelen 25 bin 915 kişi, gelecekteki turizm potansiyelini planlamak ve değerlendirmek üzere İzmir'e geldi. Karadağ'ın Partner Ülke, Kastamonu'nun Partner İl olduğu fuara778 firma katılmıştı.