TURİZM SEKTÖRÜNÜN OKULU HİLTON, 60 YAŞINDA...

Türkiye’nin ilk beş yıldızlı uluslararası oteli ve Hilton Worldwide markasının ABD dışında en uzun süre hizmet veren işletmesi olan Hilton İstanbul Bosphorus, 60. yılını kutluyor! 11 Haziran 1955 tarihinde ilk konuklarını ağırlamaya başlayan Hilton İstanbul Bosphorus, 60 yıldır hizmet vermenin heyecan ve mutluluğunu özel etkinlikler, menüler ve kampanyalarla konuklarıyla paylaşıyor.

Doğum günü vesilesiyle, 11 Haziran 2015, Perşembe günü check-in yaptıran 60. kişi, Kral Dairesi’nde veya bir başka süitte konaklamaya hak kazanacak. Saat 19:00 – 20:00 arasında ise tüm konukların davetli olduğu doğum günü kokteyli düzenlenecek.

60. yıl şerefine, 1955’teki ilk ve özgün logosunu da tekrar kullanmaya başlayan Hilton İstanbul Bosphorus ayrıca konuklarına Executive Chef Andreas Scheuregger ve Yiyecek & İçecek Müdürü Hasan Sabuncu’nun 1955’teki menülerden esinlenerek hazırladıkları özel bir 60. Yıl Menüsü sunuyor. 60. Yıl Menüsü’nde güncellenmiş sunumları ile 60 senelik mutfak mirasının klasik yemeklerinden oluşan bir seçki bulunuyor.

Hilton Worldwide Üst Sınıf Oteller Türkiye Bölge Müdürü Armin Zerunyan, 60. yıl ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Kapılarını açtığı 11 Haziran 1955 tarihinden bu yana otelimizde, Türk misafirperverliğinin elçileri olarak, hizmet kalitesinden ödün vermeden konuklarımızı ağırlamayı sürdürüyoruz. Hilton markası için özel bir önem taşıyan Hilton İstanbul Bosphorus 60 yıl boyunca sayısız misafir ağırladı, pek çok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bundan sonra da, kurucumuz Conrad N. Hilton’un mirası ve kurumumuzun prensipleri doğrultusunda Hilton’u farklı millet ve kültürler arasında bir dostluk köprüsü olarak yaşatmaya ve İstanbullulara ve Türk turizmine en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.”


İSTANBUL’UN KENT HAYATINDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLATTI

Hilton İstanbul Bosphorus, Hilton markasının kurucusu Conrad Hilton’un Avrupa’ya açılma planının ilk halkalarından biriydi. Conrad Hilton, 1950’li yılların başında çıktığı Avrupa turundan, öncelikle İstanbul ve Roma’da otel açma kararıyla döndü. Böylece Hilton İstanbul Bosphorus, o zamanki adıyla İstanbul Hilton, 11 Haziran 1955’te İstanbullulara merhaba dedi.

İstanbul Hilton’a ayrı bir önem atfeden Conrad Hilton, görkemli bir davetle otelin açılışını gerçekleştirdi. Aralarında Hollywood yıldızlarının da bulunduğu pek çok ünlü ismin katıldığı tören, otelin açılışını simgelediği kadar, İstanbul’un kentsel ve sosyal hayatında yeni bir dönemin başladığını müjdeliyordu. O günden bu yana, aralarında Louis Armstrong’dan Brigitte Bardot’ya, Kraliçe 2. Elizabeth’ten Prens Charles’a, Grace Kelly’den Elizabeth Taylor’a yüzlerce şöhretin konakladığı ikonik otel 60 yıl boyunca sayısız tarihi olaya şahitlik, pek çok uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yaptı.


TURİZM SEKTÖRÜNÜN OKULU OLDU

Türkiye’nin ilk uluslararası beş yıldızlı otelinin açılması, ayrıca Türk otelcilik sektörünü yepyeni bir sektörel standart ve hizmet kalitesiyle tanıştırdı. Faaliyete başladığı günden bu yana birçok üst düzey yönetici ve uzman yetiştiren Hilton İstanbul Bosphorus, Türk turizm sektörü için bir nevi okul görevi gördü ve uzun yıllar bu öncü rolünü sürdürdü.

Merkezi konumu ve kongre merkezlerine yakınlığı ile otel, hem tatil hem de iş amacıyla seyahat edenlere hitap ediyor. Hilton İstanbul Bosphorus, ayrıca geniş yeşil alana sahip eşsiz bahçesi ile misafirlerine kent karmaşası içinde dingin bir atmosfer sunuyor.