TUI hem eğlendiriyor hem de Türkiye'yi tanıtıyor

TUI Türkiye Temsilcisi Hüseyin Baraner, Antalya ve İstanbul'u kapsayan dört günlük etkinliğin her gününde farklı bir konseptle eğlence sunulduğunu belirtiyor. Türk halk oyunlarından operaya, sirk gösterilerinden Kırkpınar güreşlerine kadar geniş bir yelpazeyi içeren eğlencelerle Batılı misafirlere Türkiye'nin modern yüzünü gösterdiklerini belirten Baraner, "Söz konusu etkinlikler için toplamda 3 milyon avroluk bir bütçe ayrıldı" diyor.

TUI'nin etkinliklerini organize eden Baader 2 Communication şirketinden Ulrike Baader, "TUI Inside" etkinliklerinin ilkine Stutgart'tan seçilen turizmcileri getirdiklerini, önümüzdeki günlerde Berlin, Frankfurt ve Düsseldortf'tan yarışmayı kazananları getireceklerini söylüyor. Baader, Alman turizmcilerin Türk misafirperliği ve özellikle İstanbul'da gördükleri manzara karşısında büyülendiklerini belirtiyor.


Bu arada Çiğdem Dinç, Türkiye'yi tanıtmaya yönelik girişimlerine Gloria Serenity, İstanbul Conrad Otel ve Turizm Bakanlığı'ndan destek geldiğini belirterek, "Bu etkinliğimiz Antalya'da başlayıp İstanbul'da son bulacak. Temel amacımız, ülkeyi tanıtıp, kültürel ve tarihsel zenginliklerin yanında Türkiye'nin modern yüzünü ile yaşam tarzını tüm katılımcılara göstermek. TUI olarak her yıl yaklaşık 1.5 milyon turistiTürkiye'ye getiriyoruz."