SURURİ ÇORABATIR: ‘ANTALYA’NIN HEP YANINDA OLACAĞIM’

Cumhuriyet Halk Partisi- CHP Antalya Milletvekili Adayı Sururi Çorabatır; Antalya’da faaliyet gösteren kurum, dernek ve esnaf ziyaretleriyle birlikte hemşehrileri ile bir araya gelmeye devam ediyor. Çorabatır, TUYED (Turizm Yazarları Derneği ) Yönetim Kurulu ve üyeleri ile Antalya’da bir araya geldi.

SURURİ ÇORABATIR:  ‘ANTALYA’NIN HEP YANINDA OLACAĞIM’

Evli, üç çocuk babası ve bir torun sahibi olan Çorabatır, 34 yıldır Antalya’da turizm sektöründe faaliyet gösterdiği süre zarfında; Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı, Polonya Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosluğu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Turizm Sektör Meclis Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Ülkemizin turizm şehri Antalya’da,turizm sektörünün gelişimi için izlediği başarılı rasyonel stratejileriyle sektörün takdirini ve desteğini kazanmıştır. Turizmci kimliğinin yanında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev almış veülkemizin turizm faaliyetleri için yoğun mesai harcamaktadır. Bireysel şirket faaliyetleri ile; Manavgat Titreyengöl Otelciler Birliği, Side Manavgat Otelciler Birliği, Evrenseki Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Matap Altyapı Birliği Kurucu Yönetim Kurulu ile Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini icra etti.

Özellikle tüm dünyayı ve bacasız sanayinin önemli merkezlerinden olan Türkiye’yi derinden sarsan pandemi dönemi sonrasında, turizm başta olmak üzere bölgedeki tarım ve tekstil faaliyetlerinin de yeniden canlanması ve kalkınması üzerine aktif çalışmalar gerçekleştiren SururiÇorabatır, Antalya Milletvekili Adaylığı ilebir turizmci olarak önce Antalya’ya sonra da ülkemize büyük fayda sağlayacak,sürdürülebilir çalışmalar ve projeler hedefliyor.

Turizmci kimliğinin yanında tarım ve tekstil sektörlerinde de aktif çalışmalar gerçekleştiren, siyasi kimliği ile ön plana çıkan ve Antalya halkının sevgi ve desteğini kazanan Çorabatır,“Antalya hak ettiğini alacak! 34 yıldır bu cennet şehirde bir üretici ve işletme sahibi olarak yaşıyorum. Bu şehrin her bir güzelliği ve sorununu ben de bir hemşehriniz olarak yaşıyor, görüyor ve duyuyorum. Turizmci kimliğimle bugüne kadar ülkemizin ve Antalya’mızın maruz kaldığı sektörel zorlukları aşmak ve kalıcı çözümler üretmek için çalıştım, çalışmaya da devam edeceğim. Antalya halkının yaşadığı bu sorunları en az onlar kadar ben de yaşayan biri olarak,Antalya’ya SÖZ! Ülkemize ve Antalya’mıza faydalı olacak çalışmalar için dün nasıl yanınızda olduysam bugün de hep yanınızda olacağım!’’ diyerek tüm Antalya halkını seçim sürecinde birlik olmaya davet etti.

Sururi Çorabatır Kimdir?

Sururi Çorabatır, 1966 yılında İstanbul’da doğdu. Babasının subay olması sebebiyle sırasıyla İstanbul, Edremit, Kıbrıs, Diyarbakır, Ankara yaşadı. Şu anda da ikametgahı bulunan ve Cumhuriyet Halk PartisiMilletvekili Adaylığını üstlendiği Antalya’da yaşamaktadır.Üniversite öğrenimine Ankara’da devam ederken, iş hayatında turizm sektörünü tercih ederek 1984 yılında Ankara Etap Altınel Oteli’nde çalışmaya başladı.

Evli, üç çocuk babası ve bir torun sahibi olan Çorabatır, yöneticiliğe olan ilk adımını 1990 yılında Antalya Manavgat ilçesine bağlı Belinda Otel’de işletme müdürü olarak attı.Sırasıyla Calimera Serra Palace, Palm Garden, Serra Garden, Serrapark otelleri olmak üzere; bin inşaat yatırımında bulunan ve bin iki yüz otel işletmesinde faaliyet gösteren;Yaşar Turizm Yatırımları İşletmecilik A.Ş. ve Batuser Turizm İnşaat Gıda Peyzaj ve Tarım LTD.ŞTİ. Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Afyon Sandıklı’da topraksız tarım üzerine domates üretimi yapan Varnet Group Yaşarlar Seracılık şirketinin Yönetim Kurulu Üyesidir.