''SORUMLULUK KANIMIZDA VAR'' DEDİLER KAN VERDİLER

''SORUMLULUK KANIMIZDA VAR'' DEDİLER KAN VERDİLER
Kan bağışının önemini göstermek amacıyla sosyal sorumluluk kapsamında ''Sorumluluk Kanımızda var'' projesi ile Antalya Beldibinde bulunan Renaissance Antalya Beach Resort & SPA'da kan bağışı gerçekleştirildi.İZLEYİN!...


Renaissance Antalya Beach Resort & SPA çalışanlarından örnek proje

Kan Acil değil Sürekli bir ihtiyaçtır diyerek konunun önemini dile getiren ile Renaissance Antalya Beach Resort & SPA Genel Müdürü Ali Zengin, “Bugün burada sosyal sorumluluk projemiz kapsamında kan bağışı kampanyası düzenledik. Çalışanlarımızın konuya büyük ilgisi var. 100’ü aşkın çalışanımız bugün kan verdiler. Kan Acil değil Sürekli bir ihtiyaçtır. Kan üretilemeyen bir dokudur ve halen tek kaynağı sağlıklı bağışçılardır. Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan çok önemli bir olay. Her yıl binlerce insan, bir kaza ya da hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşılık yapılan araştırmalar, yaklaşık 72 milyon insanın yaşadığı Türkiye’de yıllık kan bağış oranının, nüfusun %1′i kadar olduğunu gösteriyor. Bizde hem bu konuya dikkat çekmek hem de kan bağışı yaparak hayat kurtarmak istedik. Tüm çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.


Kan veren personele teşekkür belgeleri verilirken, çeşitli ikramlarda bulunuldu.


Renaissance Antalya Beach Resort & SPA Genel Müdürü Ali Zengin, " Kan Acil değil Sürekli bir ihtiyaçtır" diyerek konunun önemini dile getirdi.

Kızılay Antalya Merkez Şube Müdürlüğünden Dr. Veysi Aydemir ise yaptığı açıklamada, “ Bölgemizde her gün birçok yerde kan bağışı için geziyoruz. Bu konuda da duyarlılığın şart olduğunu düşünüyoruz. Antalya il ve içlerinde yılda 40 bin ünite kan alıyoruz. Hedefimiz bu rakamı 60 bin ünitelere kadar çıkarmak. Bir yüz nakli için 150 kan ünitenin gerekli olduğunu düşünürsek, kan vermenin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Kan vermek tüm bunların yanında, kollestrolü düşürmekte, kansızlığı önlemekte yüksek tansiyonu düşürmekte ve kalp damar hastalıkların d iyi gelmektedir. Kan bağışının önemini göstermek amacıyla sosyal sorumluluk kapsamında “Sorumluluk Kanımızda var” projesi ile Renaissance Antalya Beach Resort & SPA Genel Müdürü Ali Zengin ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.