RUS PAZARI %40 BÜYÜYECEK...

Kulübe yeni katılacak olan 20 üye adayının kulüp üyelerine tanıtıldığı toplantıda, üyeliği daha önce onaylanmış olan Alba Tour’un sahibi ve genel müdürü Laçin Mirza’nın da SKAL üyelik rozeti geçmiş dönem başkanı Serdar Göksel tarafından takıldı.SKÃ…L INTERNATIONAL ANTALYA KULÜBÜ Basın Sözcüsü Bülent Dokuzluoğlu yeni üyelerin kulübümüze güç katacağını belirtti.

Yoğun yurtdışı fuar seyahatlerinin ardından gerçekleşen buluşmada üyeler 2010 sezonunu değerlendirdiler. Yeni üye Laçin Mirza, katılmış olduğu fuarları değerlendirerek Rus pazarının bu yıl yüzde 40 büyüyeceğini, uçak koltuk sayısının geçen yıla göre önemli oranda arttığını belirttIC Otel Green Palace Genel Müdürü Derya Billur yeni sezon için yapılan erken rezervasyon oranın yüzde 20 oranında artığını dile getirdi.

İrfan Demirok, doluluk artışlarının memnuniyet verici olduğunu ancak gıda ve diğer temel maliyetlerin, kur farkıyla birleşerek meydana getirdiği sıkıntının göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtti.

TUI'nin Türkiye Ürün ve Kontratlar Müdürü Melih Yetiş ise dolulukların sadece Antalya bölgesinde değil, Ege bölgesinde de aynı şekilde artmış olduğunu vurguladı.

SKÃ…L INTERNATIONAL ANTALYA KULÜBÜ Başkanı Umman ÇETİNBAŞ yaptığı açıklamada yeni sezonla ilgili düşüncelerini şöyle özetledi: ''‘2010 yılı yaz sezonuna yoğun fuar katılımlarımızın ardından şu günlerde merhaba demek üzereyiz.Bu yıl katıldığımız Hollanda, İsviçre, Sırbistan, Macaristan, Almanya, Rusya ve son olarak da Romanya ve Ukrayna fuarlarından edindiğimiz izlenimler ve fuarlara katılan arkadaşlarımızın yorumlarına göre olumlu bir turizm sezonu yaşayacağımızı söyleyebiliriz.  Ayrıca bu yıl İngiliz pazarında otellerimizin bazılarında ilk defa çalışmamıza rağmen, bu pazardan gelen rezervasyonlar da oldukça memnuniyet verici olmuştur.’'
 
Başkan Çetinbaş; yemeğe ev sahipliği yapan Robinson Golf Club Nobilis Genel Müdürü Stefan Foster'a ve Genel Md Yardımcısı Metin ÖZATA'ya teşekkür plaketi takdim etti.