RİZE SAHİLİNE 5 YILDIZLI TESİS

Rize sahilinde 2017 yılında yapımına başlanan ve 160 milyon liraya mal olan 5 yıldızlı Ricosta Hotel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile hizmete açılıyor.

RİZE SAHİLİNE 5 YILDIZLI TESİS

300 yatak kapasitesine sahip otel turizm açısından bölgede önemli bir eksikliği kapatması beklenirken yaklaşık 100 kişiye de istihdam sağlayacak.

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden olan ve bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm alanına yapılan yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Cengiz Holding tarafından 2017 yılında yapımına başlanan Rize’deki 5 yıldızlı Ricosta Hotel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile cumartesi günü yapılacak törenden sonra faaliyete geçecek.

Yatırım maliyeti 160 milyon lira

160 milyon lira yatırım ile kurulan otel özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi’nde turizm sektöründe stratejik bir öneme sahip olacak. Trabzon Havalimanı’na 60, Rize-Artvin Havalimanı'na ise 32 kilometre uzaklıktaki otel, yayla turizminde ilk durak noktası olarak da yerli turizme katkı sunacak.

İş dünyası tercih edecek

138 oda ve 300 yatak kapasitesine sahip Ricosta Otel, denize sıfır konumuyla dikkat çekiyor. Ricosta Hotel Genel Müdürü Necdet Vural, otel ile bölgedeki önemli bir boşluğu dolduracaklarını ifade etti: “Otelimiz Rize merkezde bulunuyor. Trabzon Havaalanı’na 60 kilometre, Ayder Yaylası’na 90 kilometre ve Uzungöl’e 63 kilometre uzaklıktayız. Bu özellikleri ile hem yayla turizminde ilk adım olacağız hem de iş dünyası tarafından da tercih edileceğiz. Sadece Rize için değil bölgesel olarak da tercih edilen bir tesis olacağız.”

Rakamlarla Ricosta Hotel

    Yatırım maliyeti 160 milyon lira
    100 kişiye istihdam sağlayacak
    2’si King, 16’sı junior süit olmak üzere toplam 138 oda
    Yatak kapasitesi 300
    Trabzon Havalimanı’na uzaklığı 60 kilometre
    750 kişilik çok amaçlı konferans salonu
    2’si VIP, biri deniz manzaralı olmak üzere 3 ana restoran
    Kapalı yüzme havuzu, fitness ve SPA merkezi