‘RED FİRE’ TUZLA’DA BUGATTİ HIZINDA HAZIR!

Alışveriş adası, marinası, oteli, akvaryumu ve tema parkıyla dünyada ilk deniz üstü karma konseptte tasarlanan Viaport Marina, yaz sezonuna hazır. Dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan ve Bugatti hızında adrenalin yaşatacak olan “Red Fire”ın kurulumu tamamlandı.
 
Via Properties tarafından 1 milyar TL’lik yatırımla hayata geçirilen Viaport Marina’da açılış hazırlıkları tamamlanmak üzere. Marina, alışveriş adası ve tema parkın yaz sezonunda hizmete gireceği projede, otel ve akvaryum projesi önümüzdeki yıl misafirlerini ağırlayacak. 750 yat kapasitesi, 156 adet alışveriş ünitesi ve 35 oyuncaktan oluşacak tema parkın hazırlıkları tüm hızla devam ediyor. “Red Fire” adı verilen ve 2,5 saniyede 110 km hıza çıkan roller coaster’ın kurulumu ise tamamlandı. Vialand’den sonra, Anadolu Yakası’nda da coğrafyanın ve Türkiye’nin ikinci tema parkını kuran Via Properties, “Türk usulü lunapark” eğlencesini de parkın içerisine dahil etti.
 
20 milyon Euro’luk eğlence!
 
Viaport Marina’nın içerisinde iki ayrı roller coaster bulunacak. Dünyanın en hızlı roller coaster’larından biri olan ve 55 metre yükseklikte adrenalin tutkunlarını eğlencenin doruğuna çıkaracak olan “Red Fire”ın maliyeti 20 milyon Euro. Red Fire dünyadaki en iyi roller coaster üreticilenden biri olan Intamin tarafından üretildi. 980 metrelik bir ray sistemi üzerinde konumlanan Red Fire, 1 saatte 630 kişi taşıyabilecek. Red Fire’ın test sürüşleri ise Mayıs ayında tamamlanacak. Projenin ise Mayıs ayı sonunda ziyaretçilere açılması planlanıyor.

ROLLER COASTER HAKKINDA BİLGİLER

• Yükseklik : 55 metre
• Hız : 2,5 Saniyede 110 km hıza çıkabiliyor (Dünyanın en hızlı arabası Bugatti Veyron’un 0’dan 100’e 2,5 sn’yede ulaşıyor)
• Max. hız : 110 km
• Toplam Uzunluk : 980 metre
• Tren sayısı : 2
• 1 trenin yolcu kapasitesi : 12 kişi
• 1 saatte taşıyabileceği yolcu sayısı : 630 kişi