QATAR AIRWAYS “BİR ÇOCUK EĞİT” PROGRAMI İÇİN ÇEVRİM İÇİ BAĞIŞLARI BAŞLATTI

“Bir Çocuk Eğit” programı için, hava yolu şirketinin iş birliği ile 2014 yılında 2,4 milyon QAR değerinde bağış toplandı.

Qatar Airways, “Bir Çocuk Eğit”  programını desteklemek amacıyla Education Above All (Her Şeyden Önce Eğitim) Vakfı ile işbirliğini genişleterek çevrim içi bağış hizmetini başlattığını duyurmaktan dolayı gurur duyuyor.

Seyahat edenler artık, Qatar Airways web sitesinden rezervasyon yaparken çevrim içi bağış yapabilecekleri gibi, uçuş esnasında kabin ekibi tarafından toplanacak olan bağış zarflarını kullanabilecekler. “Bir Çocuk Eğit” programını ve yeni bağış hizmetini tanıtmak ve farkındalık yaratmak amacıyla Qatar Airways’in uçuş esnasında sunduğu eğlence sistemi, Oryx Dergisi ve sosyal medya ağları kullanılıyor.

Qatar Airways Group CEO’su Ekselansları Sayın Akbar Al Baker, Qatar Airways’in “Bir Çocuk Eğit” programı ile ortaklık yapmaktan ve Education Above All Vakfının 2015/2016 okul yılının sonuna kadar 10 milyon çocuğa temel eğitim verme hedefine ulaşmasına destek olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Katar’ın ulusal hava yolu şirketi olarak bu önemli program hakkında tüm dünyada farkındalık yaratmaktan dolayı gurur duyuyoruz.”

“Bir Çocuk Eğit” programı için, Qatar Airways’in iş birliği ile 2014 Kasım ayında 2,4 milyon QAR değerinde bağış toplandı. Bu yıl hava yolu şirketi, yaptığı yardımları daha da artırmak ve yolcuların bağış yapmasını kolaylaştırmak amacıyla çevrim içi bağış sistemini devreye soktu.

Seyahat edenler, Qatar Airways web sitesinde (www.qatarairways.com) çevrim içi rezervasyon yaparken bağış yapabilir. Rezervasyon yapılırken, küçük bir iletişim kutusu açılıyor ve minimum 1 USD ila maksimum 50 USD arasında değişen EAC bağış seçenekleri görüntüleniyor.  

2012 yılında Ekselansları Sayın Sheikha Moza bint Nasser tarafından, Education Above All Vakfının küresel bir programı olarak başlatılan “Bir Çocuk Eğit” programı dünya genelinde eğitim hakları engellenmiş çocukların sayısını kayda değer bir oranda azaltmayı amaçlıyor. EAC, aşırı yoksulluk, kültürel engeller ve savaşın etkilediği ortamlarla karşı karşıya kalarak okula gidemeyen çocuklara temel eğitim fırsatı sunma misyonu doğrultusunda önemli engelleri aşmak için ortak kuruluşlarla birlikte çalışıyor.

Qatar Airways “Bir Çocuk Eğit” programının bir ortağı ve EAC’ye hedeflerine ulaşması için dünya genelinde yılda 146 varış noktasına seyahat eden 23 milyon yolcusuna ulaşmasını sağlamak adına kendi küresel iletişim platformlarını sunuyor.