PERGE’DE 1001 GECE MASALLARI...

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) tarafından, “Perge’de 1001 Gece Masalları” etkinliği düzenlendi. Tanınmış masal anlatıcısı Deniz Soruklu Evren ve müzisyen Fatih Oral ile Antalyalılar masal dolu bir aksam yaşadı.

PERGE’DE 1001 GECE MASALLARI...

Perge Antik Kenti Roma Kapısı’nda düzenlenen etkinliğe; Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Müze Müdürü Mustafa Demirel, Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Sadi Kan, Antalya Kadın Müzesi Küratörü Prof. Dr. Nevzat Çevik, Danışma Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Melike Gül ve birçok davetli katıldı.


ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege gecede bir konuşma yaptı.


Halil Öncü, Perge aşığı duayen turizmci, Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı ve NBK Touristik Genel Müdürü Recep Yavuz ile Perge’de...

Etkinliklerin Devamı Gelecek

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar’a, Antalya Müze Müdürü Mustafa Demirel’e, Antalya Büyükşehir Belediyesine , Aksu Kaymakamı Aydın Ergün’e, ATAV Başkan Yardımcısı Zafer Alkaya’ya ve Cornelia Diamond ekibine organizasyona verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Başkan Gül Ege, “1996 yılında ATAV kurulmasaydı, şu an burada olamazdık, başta bu vakfı kuran kuruculara çok teşekkür ederim. Bu gecede ATAV Yönetim Kurulu Üyelerimizin tamamının emeği var, tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. En çok da bu gece bizimle olan değerli Antalyalılara ve programızı sonuna kadar izleyen çocuklarımıza teşekkür ederim. Etkinliğimizin gördüğü yoğun ilgiden dolayı, Perge Yılı kapsamında etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” dedi.


Geceye ilgi büyüktü.

Masal Anlatıcısı Evren, Plancia Magna’dan Yola Çıktı

Masal Anlatıcısı Deniz Soruklu Evren, Perge’nin Valisi olarak tabir edilen Plancia Magna’dan yola çıkarak, Binbir Gece Masalları’ndan 13’üncü öyküyü ve Nazım Hikmet’in ‘Umut’ adlı şiirini, etkileyici sesi ve kendi üslubuyla anlattı. Masallara, Müzisyen Fatih Oral’in üç farklı enstrümanla icra ettiği müzik eşlik etti.


Halil Öncü geceye eşi Gamze Öncü ile birlikte katıldı.

Gösteri bitiminde Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege, Deniz Soruklu Evren ve Fatih Oral’a ATAV Yayınlarından ‘Antalya’nın Kelebekleri’, ‘Antalya’nın Lezzetleri’ ve ‘Prestij’ kitaplarını, çocuklarla birlikte takdim etti. Çocuklar, gerçekleştirilen etkinlikten dolayı Evren’e sarılarak teşekkür etti.