Pegasus ile Yurtdışı 15 Euro

Pegasus Havayolları, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan dış hatlarda Dusseldorf,  Kopenhag, Münih, Stuttgart ve Zürih seferleri ile Atatürk Havaalanı’ndan Köln seferlerini kış tarifesi boyunca 15 Euro’dan başlayan fiyatlarla gerçekleştirecek. Pegasus yolcuları yeni açılacak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı -  Amsterdam  seferleri’nde de indirimden yararlanabilecek. İstanbul Sabiha Gökçen-Londra seferleri ise 35 pound’dan başlıyor.

 

Her geçen gün uçuş yelpazesine yeni noktalar ekleyen Pegasus, 2007 Kış Tarifesi ile; Ankara’dan, Dusseldorf ve Stuttgart, Antalya’dan Amsterdam, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Leipzig, Münih,Nürnberg, Stuttgart, İzmir’den  Dusseldorf, Stuttgart’a karşılıklı uçuşlar gerçekleştiriyor.

 

Türkiye’nin en köklü özel havayolu şirketi olarak 1990 yılında kurulan PEGASUS’un arkasında Sabancı ailesi fertleri tarafından kurulan ESAS Holding bulunuyor. ESAS Holding, havacılığın yanı sıra sağlık ve gıda sektöründe faaliyet gösteriyor. PEGASUS Havayolları’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Ali Sabancı, Genel Müdürlüğü’nü ise Sertaç Haybat yürütüyor.