ÖZGÜR KURGA '2014 KEMER’İN DEĞİŞİM YILI OLACAK'

ÖZGÜR KURGA '2014 KEMER’İN DEĞİŞİM YILI OLACAK'
Uğurlamaya hazırlandıkları 2013 yılında siyasi açıdan yoğun bir dönem yaşadıklarını belirten Kurga, “ 2013 yılı bizim için çok önemli bir yıldı. Kemer’i yönetmeye talip olduğumuz günden bu yana yoğun bir tempo ile çalışmalarımızı sürdürdük. Yaklaşık bir yıl gibi zamanda on bini aşkın Kemerliye birebir ulaştık ve elerini sıkarak kendimizi anlattık. Halen çalışmalarımıza devam ediyoruz. Aday olduğumuz takdirde de hedefimiz kalan 90 günde de elini sıkmadık hiçbir vatandaş bırakmamak. Tüm vatandaşlarımızın Yeni Yılını en iyi dileklerimle kutluyor, sağlık  ve mutluluklar diliyorum ” şeklinde konuştu.

Kemeri rahatsız eden tüm problemleri çözmek için göreve talibiz!

2014 yılında Kemer’in yılının olmasını dilediklerini belirten Kurga, Kemer’in hak ettiği noktada olmadığını da vurgulayarak, “ Kemer maalesef hak ettiği noktada değil. Kemer hepimizin bildiği gibi Turizmin ilk başladığı noktalardan bir tanesi. Baktığımızda bir çok destinasyon Kemer’in önüne geçmiş durumda. Maalesef son  yıllarda Kemer destinasyonun önemi kaybolmuş durumda. Kemer’de şu anda yapılaşma, imar, kaçak yapılar, kıyı sorunları hep önümüze gelen sorunlar arasında. Kemerin artık bunları aşıp, turizmin dünya liginde oynaması gerekiyor. Bizler Kemeri ilgilendiren tüm sorunları, Kemeri rahatsız eden tüm problemleri çözmek için göreve talibiz. Kemer’deki birikmiş sorunları çözmek için projelerimizi hazırladık. Projelerimize finanslarımızı da ayarladık. Şuna inanıyorum ki, proje iyiyse, her zaman finans bulunur. Bunu yerelden de bulabiliriz, hükümetimizden de bulabiliriz. Biz bugüne kadar Kemerde şunu yaşadık. Kemeri bir kumaşa örneklersek, kumaşımız çok iyiydi ama terzilerimiz hep acemi davrandılar ve bu güzel kumaşı zedelediler. İnşallah göreve geldiğimizde bu kumaşı tamir edeceğiz” diye konuştu.

Akdeniz havasında Kemer’i hissedemiyoruz

Dünyanın birçok ülkesini dolaştığını ifade eden Özgür Kurga, “ Turizm adına Amerika dahil, Uzak Doğu ve Avrupa’nın birçok ülkesini dolaştım. Burada izlediğim izlenim turistin Kemer’de kendisini Akdeniz havasının içinde hissetmek istediğidir. Bunu maalesef biz Kemer’de hissettiremiyoruz.. Bir İspanya ya da Yunanistan’a baktığımızda bu hava daha çok var. Bunun sebebi de bölgedeki yapılaşmadan kaynaklanıyor. Çarşılarımız maalesef dünya standartlarında değil. Sayı anlamında iyiyiz ama gelire bunun yansımadığını düşünüyorum. Bu anlamda çevrenin değişmesi gerekiyor. Otellerimizin içi nasıl kaliteliyse aynı kaliteyi şehir için de gerçekleştirmeliyiz. Burada da yerel yönetimin önemi ortaya çıkıyor”

Esnafımızın sorunlarını çok iyi biliyoruz

Kemer’de esnafların sorunlarını çok iyi bildiklerini de ifade eden Kurga, “ Esnafımızın sorunlarını ve içinde bulundukları sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Esnafımız için bıçak kemiğe dayandı diyebiliriz. Çünkü esnafımız kazanamıyor. Kazanmasının önünde de engeller var. Bu engelleri kaldırması gerekenler de maalesef görevlerini yapmıyorlar. Kemerdeki sıkıntımız Haksız rekabet. Eğer bu kutsal görev verilirse, biz göreve geldiğimizde haksız rekabeti ortadan kaldıracağız” dedi.