OTİUM HOTEL SEVEN SEAS’DA KONU ÇEVRE

Otium Otellerinin Çevre Danışmanlığını yürüten Ayel Çevre Danışmanlık Genel Koordinatörü Ertunç Demir tarafından verilen eğitimlerde tehlikeli atıklar, organik atıklar, inorganik atıklar, tehlikeli atıklar ve çöplerin ayrıştırılması konularında otel çalışmalarına detaylı bilgiler verildi. Toplantıya otel Kalite sorumlusu Müjde Küçük ile birlikte otelin tüm birimlerinden yaklaşık 80 kişi katıldı.

Toplantıda doğal kaynakların korunmasına dikkat çekilirken,  Ayel Çevre Danışmanlık Genel Koordinatörü Ertunç Demir burada verdiği bilgilerde, “ Doğal kaynakların korunması ile çevremize en önemli iyiliği yapmış oluyoruz. Bunun için de elektrik tasarrufu, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı, su tasarrufu ve yakıt tasarrufu yapmak önceliklerimiz olmalı. Otelimiz de evde yaptığımız her tasarrufu uygulamalıyız” dedi. 

Demir ayrıca, ambalaj atıklarının da kaynağından ayrı toplanarak, hem ekonomiye hem de doğal kaynakları koruma açısından önemli olduğunu sözlerine ekledi. Camın geri dönüşümüne de değinen Ertunç Demir, bir ton camin geri dönüşümü ile enerji tüketiminde % 25, hava kirliliğinde % 20, maden atığı azalmasında %80 ve su tüketiminde de% 50 azalma yaşanabileceğini söyledi. Demir tehlikeli atıklar konusunda da yaptığı açıklamasında, “ Tehlikeli atıklarımız muhakkak otelimizde belirlenen tehlikeli atık deposunda toplanması gerekiyor. Toplanan bu atıklar en geç altı ay içerisinde lisanslı araçlar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının lisans vermiş olduğu lisanslı bertaraf tesislerine gönderilmelidir” diye konuştu.