OTEL VE YİYECEK İÇECCEK ENDÜSTRİSİNİN ÖNCÜ İŞLETMELERİ BİR ARAYA GELDİ

‘II. Sektör ile Buluşma’ etkinliği kapsamında, İstanbul'daki Divan Grup, Double Tree by Hilton, Grand Tarabya, Hyatt Regency İstanbul Ataköy, Marriott İstanbul Asia, Park Hyatt İstanbul, Radisson Blu Ataşehir, Radisson Blu Tuzla, Shangri-La Bosphorus İstanbul, Swissôtel the Bosphorus İstanbul, The Marmara Collection, The Ritz-Carlton İstanbul; İstanbul dışından Barut Otelleri, Hapimag Bodrum, Maxx Royal Grubu ve Swissôtel Grand Efes İzmir Otelleri ÖzÜ öğrencileri ile bir araya geldi. Etkinlikte otellerin yanı sıra ayrıca, Divan, Frankie, Şans Restaurant, Turkish Do. & Co. ve Ulus 29 gibi yiyecek - içecek sektörünün önde gelen işletmeleri de yer aldı.

Bu yıl 20'den fazla işletmenin katılımıyla gerçekleşen ‘Sektör ile Buluşma’ etkinliğinde Özyeğin öğrencileri, zorunlu stajlarını gerçekleştirecekleri işletmelerle görüşmelerini yaptılar; geleceğe yönelik hedeflerini şekillendirmek amacıyla deneyimli sektör temsilcilerinden fikir aldılar, aynı zamanda işe alım şartları hususunda görüştüler. Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencilerinin gerek staj, gerekse çalışma dönemlerindeki yüksek performanslarını vurgulayan sektör temsilcileri bu yıl da yeni çalışma arkadaşları ile tanışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ‘Mükemmellik Merkezi’ nde Uygulamalı Eğitim

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde bulunan Otel Yöneticiliği Lisans Programı ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı öğrencileri, teorik bilgilerin yanı sıra, Çekmeköy Kampüsü’nde 3.650 m2 alana kurulmuş olan ‘Mükemmellik Merkezi’ nde uygulamalı eğitim alıyor. Gerek Otel Yöneticiliği gerekse Gastronomi alanında profesyonel hayatta gerekli olan tüm bilgi ve becerileri kazandıracak bir yapıya sahip olan Mükemmellik Merkezi’nde dört adet uygulamalı otel odası, misafir kabul ve rezervasyon alanları ile öğrencilerin, Le Cordon Bleu şef eğitmenlerinden, Le Cordon Bleu eğitim materyalleri ve teknikleriyle, mutfak sanatları derslerini alacakları gastroditoryum, demo mutfağı, pastane, çok amaçlı mutfak, duyusal analiz laboratuvarı ve ana mutfak olmak üzere farklı uygulama alanları yer alıyor.

Ayrıca öğrencilerin pişirdikleri yemekleri sunabilme olanağı buldukları bistro, lüks restoran (Fine-dining) ve özel yemek salonu (Private Dining Room) alanlarından oluşan restoran L’Atelier Bleu, hafta içi öğlen yemeklerinde hizmet vermeyi amaçlıyor. Öğrenciler birçok etkinliklerini, misafirlerinin beğenilerine ziyafet salonunda da sunabiliyor.

Özyeğin Üniversitesi’nin sektörlerle iç içe eğitim anlayışı çerçevesinde gerçek koşullara en yakın şekilde verilen uygulamalı eğitimler ve stajlar ile ÖzÜ öğrencilerinin sektöre hazır, deneyimli ve tam donanımlı olarak mezun olmaları hedefleniyor.