OTEL MÜŞTERİLERİ TALEPLERİNE SINIR TANIMIYOR

OTEL MÜŞTERİLERİ TALEPLERİNE SINIR TANIMIYOR
Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, otel müşterilerinin en garip taleplerini araştırdı. Araştırmaya göre otel müşterilerinin en garip talepleri arasında odaya keçi çanı ve ölü fare istemek ile, tuvaletin maden suyuyla doldurulması bulunuyor. Hatta kimi misafirler çarşafların fazla beyaz olmasından bile şikayet edebilirken, kimisi de kız arkadaşının horlaması yüzünden uyuyamadığı için otelden indirim talep edebiliyor.

Otel dendiğinde rahat ve her ihtiyacın karşılandığı bir ziyaret akla geliyor, ancak kimi talepler akla hayale gelmeyecek türden. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’ın 400 otel çalışanı ile gerçekleştirdiği uluslararası araştırma, otel misafirlerinin en garip talep ve şikayetlerini ortaya koyuyor.

Şaşırtan Talepler

Otel müşterileri menüden banyoya ve hatta uyku alışkanlıklarına kadar ilginç istekleriyle şaşırtıyor. Tek bir müşteri için 16 yastık en garip talepler arasında yer alırken, uykuya yardımcı olması için keçi çanı isteyen de bulunuyor. Araştırmaya göre çoğu garip talep yemekle ilgili geliyor; otel görevlileri günde 15 salatalık, tavuğun sadece sağ butu ve gece boyunca her saat başı bir bardak su getirilmesi gibi isteklerle karşılaştıklarını belirtiyor.

En garip otel talepleri listesinde banyoyla ilgili istekler de sıkça yer alıyor. Kimileri banyonun bal ile kimileri de çikolatalı süt ile doldurulmasını talep ederken, tuvaletin maden suyuyla doldurulmasını isteyen bile olabiliyor.

“Dondurma Çok Soğuktu”

Otel müşterilerinden gelen şikayetler de en az talepler kadar ilginç.  Çarşafların çok beyaz olması, denizin çok mavi olması her müşteriyi memnun etmezken, köpeği ziyaretten memnun kalmadığı için ücretin iade edilmesini isteyenler de çıkabiliyor. Araştırmaya göre kız arkadaşının horlaması yüzünden uyuyamadığı için indirim talep eden bir misafir de bulunuyor.
 
En Garip Talepler

Gece boyunca her saat başı bir bardak su getirilmesi
Günde 15 salatalık
Tuvaletin maden suyu ile doldurulması
Bal banyosu
Uyuyabilmek için keçi çanı sesi
Tavuğun sadece sağ butu
Ölü fare
Çikolatalı süt banyosu
16 yastık (tek bir misafir için)
Timsah çorbası


En Garip Şikayetler

Çarşafların fazla beyaz olması
Denizin fazla mavi olması
Dondurmanın çok soğuk olması
Banyonun fazla büyük olması
Kız arkadaşın horlaması yüzünden uyuyamama (indirim isteniyor)
Misafirin köpeğinin konaklamadan memnun kalmaması (iade isteniyor)
Deniz manzarası olmaması (Londra Mayfair’de ve İtalya’da denizden 80 km uzaktaki otellerde)
Vejetaryen menüde et bulunmaması
Garsonun fazla yakışıklı olması
Damadın annesine balayı suiti verilmemesi