OTED ALANYA'NIN TEMİZLİK EKİPMANLARI SEMİNERİNE BÜYÜK İLGİ

Seminerin açılış konuşmasını Oted Alanya Yönetim Kurulu Başkanı ve Executive Housekeeper Hakan Halit Yeni yaptı. Sektörde kullanılan ekipmanların tanımı, bakımı ve önemine değinen Başkan Yeni; "Öncelikle Saruhan şirketler grubu Türkiye satış Müdürü Göksel Atmaca ve Kahya Otel Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Kemal Kahyaoğlu’na faaliyetlerimize vermiş oldukları destek ve katkılardan dolayı, tüm içtenliğimle canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu gün burada, tabiri caizse sağ kolumuz olarak gördüğümüz ve işletmelerimizde kullandığımız ekipmanlarımızı işleyeceğiz. Unutmamalıyız ki ekipmanlar kullanım kurallarına göre, doğru ve bilinçli bir şekilde kullanılırsa, zaman tasarruf ve kaliteli sonuç sağlanabileceği gibi, işletme giderlerinde de büyük ölçüde tasarruf sağlanacaktır."dedi.

 
Temizlik ekipmanları ve kullanımı katılımcılara tüm ayrıntıları ile anlatıldı. SARUHAN Eğitim Uzmanı Berkant Öztoprak, OTED Alanya Başkanı Halit Yeni ve Ali Akman... 
 
 
Seminer sonrası katılımcılar objektiflere işte böyle poz verdiler.
 
OTED Başkanı Hakan Halit Yeni, " Bildiğiniz üzere ekipman temizlik işlemlerini kolaylaştırmak için çeşitli alanlarda kullanılan araçlardır. Ekipmanlar (temizlik araçları) kat hizmetleri çalışanlarının tabiri caizse sağ koludur. Temizlik ekipmanları olmadan kaliteli temizlik işlemi yapmamız mümkün değildir. Temizlik ekipmanlarının çeşitlerini ve özelliklerini iyi tanıyan personel, işlemine uygun aracı kullanarak, temizliğin daha kısa zamanda ve daha kaliteli yapılmasını sağlayacaktır.Temizlik ekipmanlarını tanımak ve her bir temizlik ekipmanını amacına uygun kullanmak, hasar ve kazaları önleyecek; aracın ömrünü uzatacak, işi kolaylaştıracaktır.Temizlik araçlarımızı kullanıldıktan sonra talimatlarına uygun şekilde temizleyip muhafaza etmeliyiz. Temizlenmeden ve muhafaza koşullarına uymadan kaldırılan araçlar kısa zamanda bozulur, kullanılamaz hale gelir. Dolayısıyla yapılan işlemlerden başarı eldeedilemediği gibi, işletme giderlerinin artması kaçınılmaz hale gelecektir, dedi.
 
 
OTED Seminerleri Alanya'da büyük ilgi görüyor.
 
Hakan Halit Yeni, NİLCO Alanya Sorumlusu Ali Akman ve İlknur Çetin bir arada görülüyor.
 
Oted Alanya’nın önümüzdeki aylarda yapacağı faaliyetlerle ilgilide bilgi veren Yeni; "Bildiğiniz üzere, her yıl düzenli olarak Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz Housekeeperlar, Bahar Balomuzu Diversey Kimya(Lever)sponsorluğunda 8 Nisan 2011 Cuma akşamı Doğanay Otel’de gerçekleştireceğiz. Aylık olağan eğitim programlarımıza ise,20 Nisan 2011 akşam saat 18.30’da Potema Firmasının katkılarıyla, yatak hijyeni konulu eğitim seminerimizle kaldığımız yerden devam edeceğiz.Eğitim seminerlerimiz ve faaliyetlerimizle ilgi daha detaylı bilgi edinmek isteyen üyelerimiz ve meslektaşlarımızın www.otedalanya.org.tr web sitemizin duyurular kategorisini takip etmeleri yeterli olacaktır" diye konuştu.
 
Başkan Halit Yeni, Kahya Otel Hausekeeper'i Ayşe Löküş ve Nerman Sarı birlikte görülüyor.
 
Saruhan şirketler grubu Eğitim uzmanı Berkant Öztoprak’ın sunumuyla, ekipmanların tanıtımı, kullanımı ve dikkat edilmesi gereken hususlar enine boyuna anlatıldı. Yaklaşık 4 saat süren seminerin sonunda’’Başkan Yeni, katkılarından dolayı Kemal Kahyaoğlu, Berkant Öztoprak, Ali Akman ve Ayşe Löküş’e, tüm üyeler adına teşekkür edip, çiçek tektim etti.