OBAMA KEŞKE GOLF TOPUNA BİR KEZ VURSAYDI

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Üyesi ve Liberty Hotels Lara Genel Müdürü Sebahattin Asi, kasım ayı içerisinde Antalya’da yapılan G-20 Liderler Zirvesi’nin kente kazandırdıklarının maddi karşılığı olmadığını söyledi. Antalya Gazetesi’ne konuşan Asi, G-20 zirvesinin hem kısa hem de uzun vadede Antalya’ya büyük bir katkısı olacağını belirterek, “G-20 gibi son derece prestijli küresel bir organizasyona Türkiye'nin ev sahipliği yapması son derece önemli bir olaydır. Bunun ülkemize sağladığı tanıtımın parayla ölçülmesi mümkün değildir. Zirve boyunca dünyanın gözü ve kulağı Antalya’daydı. Bu anlamda zirvenin sağladığı tanıtım ve yarattığı güvenilir ülke imajı, bizim her yıl ülke olarak yaptığımız tanıtımın fersah fersah ötesindedir. Bu zirvenin bize hem uzun hem de kısa vadede büyük getirisi olacaktır” dedi.

ZİRVEDEKİ YERİMİZ SAĞLAMLAŞTI

Turizm konusunda bir marka olan Antalya’nın bu zirve ile yerini daha da sağlamlaştırdığını kaydeden Asi, “Artık turistlerin Antalya’ya gelmesinin bir sebebi daha olacak. Herkes G-20 zirvesinin yapıldığı kente, bölgeye ve otellere gelmek için daha istekli olacak. Bunun yanı sıra otellerimiz servis anlamında kalitesini bir kez daha kanıtladı. Gördüğümüz kadarıyla bir sorun yaşanmadı. Gayet güzel bir organizasyon gerçekleştirildi. Buradan liderleri ve misafirleri en iyi şekilde ağırlayan otel çalışanlarının tamamını tebrik ediyorum” diye konuştu.


İNŞALLAH TEKRAR GELİR

Liberty Hotels Lara Genel Müdürü Sebahattin Asi, G-20 Liderler Zirvesi için Antalya’ya gelen Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama’nın iş yoğunluğu nedeniyle golf oynama şansı bulamamasının çok büyük bir şanssızlık olduğunu da kaydetti. Asi, şöyle konuştu: “Başkan Obama, keşke Belek’teki golf sahalarımızın birisinde golf oynayabilseydi. Keşke tek vuruş bile olsa atış yapabilseydi. İşte o zaman dört dörtlük bir tanıtımı sağlamış olacaktık. Ama Antalya’ya gelmesi bile önemli. Tek tesellimiz Başkan Obama’nın golf oynamak için tekrar geleceğini söylemesidir. Zor görünüyor ama inşallah gelir.”