NANO GÜMÜŞ İYON TEKNOLOJİSİ, TURİSTİK TESİSLERİ KORONAVİRÜS’TEN KORUYACAK

Koronavirüs salgınının en çok etkilediği sektörlerden birisi olan turizmde normalleşme kontrollü de olsa başlıyor. Turizm Bakanlığı, bu süreçte turistik tesislere yapılacak kontroller sonrasında “Koronavirüs Sertifikası” verecek.

NANO GÜMÜŞ İYON TEKNOLOJİSİ, TURİSTİK TESİSLERİ KORONAVİRÜS’TEN KORUYACAK

Bakanlık, otellerin özellikle virüsten arındırılması konusuna dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyor.

Bu süreçte kullanılacak dezenfektanın, Sağlık Bakanlığı onaylı ve biyosidalürün yönetmeliği kapsamında olması şartı aranacak. Kleentech Akdeniz Bölge Müdürü Sevda Tunalı, herhangi bir kimyasal içermeyen ve nanogümüş iyon teknolojisinin ürünü olan Kleentech’in oteller ve tesisler tarafından tercih edilebileceğinin altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı ruhsatlı biyosidal ürün ile dezenfektan yapılacak

Türkiye’de Mayıs ayı ile birlikte düşüşe geçen Koronavirüs vaka sayısı, normalleşme sürecini de gündeme taşıdı. Bu noktada turizm sektörü belirli şartlar altında açılacak. Öncelikle aranan şartlar, tesislerin Koronavirüs’e karşı hazırlıklı olması olacak. Süreç içerisinde personel eğitiminden, otellerin hijyenine kadar her noktasına özen gösterilecek ve yetkililer hazırlıkları dikkatle inceleyecek. Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa çalışan Turizm Bakanlığı, otellerin sterilizasyon işleminde biyosidalürün yönetmeliğine uygun dezenfektan kullanılması gerektiğine vurgu yaptı.

Doğal dezenfektanlara yönelmelisiniz

Klor, alkol, asit, amonyak gibi maddeleri içeren dezenfektanların virüs konusunda anlık etkili olduğu, ancak sık kullanımı insan sağlığı ve doğa için zararlı ve tehlikeli olduğunun altını çizen Sevda Tunalı, bu süreçte işletmelerin doğal ürünlere yönelmesi gerektiğinin altını çiziyor. Tunalı, “Dezenfeksiyon işlemi yapan ancak bu esnada yaydığı zararlı gazlar nedeniylekanserojen ve misafirleri rahatsız eden dezenfektanlar yerine daha doğal ürünlere yönelmek, işletmenin devamlılığı açısından oldukça önemlidir. Uygulandığı alanı kısa sürede korumaya alan, insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde gümüş iyon içeren Kleentech, tesisi hastalıklardan uzak tutarken, müşterilerin kişisel sağlığını da etkilemiyor” diye konuştu.

6 aya kadar etki ediyor

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir ürün ve biyosidalürün yönetmeliğineuygun olması nedeniyle pek çok tesis tarafından tercih edildiklerinin altını çizen Sevda Tunalı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:“Kleentech, aklınıza gelebilecek her nokta için etkin bir üründür. Bu sebepten dolayı otellerde aranan baş şartlardan dezenfektasyonu en iyi şekilde yapabilir. Riskli ve orta riskli alanlara uygulandığında ürünün etkinlik süresi oldukça yüksektir. Yalnızca bir makine aracılığı ile kısa sürede uygulanan Kleentech, yaklaşık 10 dakika gibi bir zaman dilimindeişlem yaptığınız alana nüfuz eder ve korumaya başlar, odayı havalandırmak zararlı gazlardan arındırmak gerekmemektedir. Bu sayede bakanlığımızın istediği standartta bir işletmeye kavuşur, müşterilerinizi virüsten ve etkilerinden rahatlıkla koruyabilirsiniz.”