MUHTEŞEM ŞÖLENDE, MÜJDELİ AÇIKLAMA

 
 

Kültür ve Sanat Festivaline büyük ilgi vardı.
 
Başkan Topaloğlu yaptığı konuşmada, " Herşey sizinle güzel" derken duygulu anlar yaşandı.
 
 
Göynük İlköğretim Okulu Bahçesinde yaklaşık 1500 kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinliklerde Göynük halkının yanı sıra, Göynük Belediyesi Meclis Üyeleri ile birlikte Kemer Protokolü de yerini aldı.  Mine Koşan söylediği şarkılar ile izleyenleri geçmişe götürürken, İsmail YK ise söylediği şarkılar ile özellikle gençleri coşturdu.

Başkan Topaloğlu, “ Her şey sizlerle güzel..”

Gecede konuşan Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Bu yıl da toplu sünnet şölenimizi düzenliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dile kolay ve seneler çabuk geçiyor. Bu yıl 7.sini gerçekleştirdiğimiz sünnet şölenimiz ile sizler ile buluşuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl 40 çocuğumuzu da sünnet ettiriyoruz. Göynük bir turizm kenti olmasının yanı sıra aynı zamanda eğitim merkezi de olma yolunda. Sizlerden aldığımız destek ve güven ile bunları başarıyoruz. Ünal Ahu Uysal Anadolu Lisemizin inşaatına devam ediyoruz. Şu anda temeli atıldı ve birinci kat inşaatı devam ediyor. 30 Nisan’da anahtar teslimini alacağız. 15 Mayıs’tan itibaren de bu okula kayıt için Milli eğitim bakanlığımızca 81 ile tanıtıcı bilgiler gönderilecek. Bunu sizler ile birlikte başardık. Bunun yanında 200 kişilik, 100 kız ve 100 erkek kapasiteli hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile yurt yapılacak. İnşallah bu iki önemli çalışma bittiğinde milli eğitime teslim edeceğiz. Göynük böylece hem turizm hem de eğitim kenti olacak. 15 Eylül’de yine Türkiye’de bir ilk olacak Akdeniz Üniversitesine bağlı olarak, protokolünü yaptığımız 4 yıllık aşçılık fakültesinin de temelini atacağız. Öğrencilerimizin yeni yıl defterlerini hazırlandık.  Diğer park çalışmalarımızdan zaten bahsetmemize gerek yok çünkü bunları zaten yapıyoruz. Her şey sizlerle güzel.”dedi.
 
Kemer Belediyesi eski Belediye Başkanı Hasan Şeker ve eşi Fethiye Şeker'de Kültür ve Sanat Festivalinde yerini aldı.
 
Bu yıl 40 çocuk sünnet ettirildi.
 
Mine Koşan söylediği şarkıları ile izleyenleri geçmişe götürdü.
 
Başkan Toplaoğlu konser izlerken, vatandaşlar da hareketli bir gece yaşadı.

Sünnet çocuklarına altın takıldı

Göynük İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşecek organizasyonda sahne alan Mine Koşan  izleyenlere tam bir nostalji havası yaşattı. Geçmişten günümüze uzaman en güzel şarkılarını seslendiren Mine Koşan Başkan Toplaoğlu’na teşekkür ederken, kendisini Göynük halkı ile buluşturduğu için şükranlarını sundu. Başkan Necati Topaloğlu ve meclis üyeleri ile birlikte sünnet çocukları sahneye davet edilirken, tüm çocuklara birer altın takıldı. Mine Koşan’da Başkan Topaloğlu’ndan bir altın isterken, “ Başkanım yeni evlendim. Bende bir altın istiyorum” deyince Bakan Toplaoğlu’da güler bir yüzle tabii ki cevabı ile karşılık verdi. Başkan Topaloğlu, Meclis Üyeleri sünnet çocukları ve aileleri ile birlikte günün anısına fotoğraf çekimi yapıldı.
 

İsmail YK ortalığı adeta yıktı

Mine Koşan’dan sonra sahneye çıkan İsmail YK, korumalarının eşliğinde sahneye çıktı. Birbirinden ilginç sözleri ile dikkat çeken şarkılarını Göynük’lüler ile paylaşan İsmail YK da Başkan Topaloğlu’na teşekkür ederken, gençlerde İsmail YK’nın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik ettiler.