METİN AKGÜNEŞ: 'ANTALYA YATIRIMIN EN ÖNEMLİ MERKEZİ KONUMUNA GELDİ!'

Antalya’da bulunan TAM NOKTA NEO Gayrimenkul Danışmanlık Firması Broker’larından Metin Akgüneş, Antalya’nın her zaman cazibe merkezi olduğunu ve bu şekilde de olmaya devam edeceğini söyledi.

METİN AKGÜNEŞ: 'ANTALYA YATIRIMIN EN ÖNEMLİ MERKEZİ KONUMUNA GELDİ!'

Yılda 15 milyona yakın turisti ağırlayan Antalya’nın turizmde olduğu kadar gayrimenkul pazarında da çok önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Akgüneş, “ Antalya turizmin başkenti. Yatırımın da en önemli merkezi konumunda. Gerek doğası ve havası, gerekse de alt yapısı ile Antalya yerli ve yabancıların vazgeçemedikleri bir bölge haline geldi” dedi.

Son dönem gayrimenkul piyasasındaki yoğunluğa da dikkat çeken Metin Akgüneş“ Antalya’da emlak sektörü 2021 ve 2022 yılında çok hareketli ve yükselen bir seyir izleyerek devam etti.2023 yılında ise Rus Ukrayna savaşının devam etmesi ve belirsizliği, yüzyılın afeti olarak nitelendirdiğimiz depremden sonra binlerce insanın Antalya’ya gelmesi ve turizm sezonun başlamasıyla birlikte konutta aynı yükseliş seyrinin devam edeceğini düşünüyorum. Hepimizin de yakından takip ettiği üzere, Antalya son dönemlerde ciddi bir göç alıyor. Özellikle Rusya ile Ukrayna arasında geçen yıl şubatta başlayan ve halen devam eden savaş sonrası çok sayıda zengin, varlıklı Ukraynalı ve Rus Antalya’yı tercih etti. Geçen yıldan bu yana Antalya’da gerek kiralama da gerekse de satılık gayrimenkulde fiyatlar astronomik vaziyette arttı. Bu değer artışları ile birlikte satışlarda hız kesmedi. Antalya yatırımın adresi olurken, yapılan yatırımların da alıcıya değeri her geçen gün katlanarak arttı” dedi.

Antalya’nın her bölgesinin değerli olduğunun altını da çizen TAM NOKTA NEO Gayrimenkul Danışmanlık Firması Broker’larından Metin Akgüneş “ Antalya’ya yatırım yapanlar kazandı. Kazanmaya da devam ediyor. Gayrimenkul üzeride baktığımızda son dönemde özellikle arsa satışları ile villa tipi evlerin satışları daha çok ön plana çıktı. Deprem sonrası vatandaşların daha çok araziye yönelmesi ile birlikte Antalya’da da halen boş durumda bulunan ve imara açılan ve açılmaya beklenen birçok bölge tercih sebebi olmaya başladı” dedi.