MEKSİKA UÇUŞLARINI ARTTIRIYOR

Emirates, 23 Haziran'dan itibaren Mexico City’de günlük uçuşlarla hizmet vermeye başladı

MEKSİKA UÇUŞLARINI ARTTIRIYOR

Emirates, 23 Haziran 2022'den itibaren Mexico City (MEX) uçuşlarını artırarak şehre Barselona (BCN) üzerinden günlük seferlere başladı.

Uçuş sayısını haftada altı seferden günlük seferlere çıkaran Emirates, ortalama kapasitesini de artırarak Meksika'nın başkentine gidiş-dönüş uçuşlarında haftada yaklaşık 2000 koltuk ile hizmet sunuyor. Bu hizmet ile dünyanın dört bir yanından yolcular, seyahatlerini planlarken daha fazla ulaşım imkânı, esneklik ve seçenekten yararlanıyorlar. Uçuş sayılarındaki artışla birlikte yolculara, Meksika’dan Dubai'ye, Dubai üzerinden de Emirates'in 130'dan fazla noktadan oluşan global ağına güvenli ve sorunsuz bir şekilde ulaşım için bolca seçenek sunuluyor.

Emirates'in EK 255 sefer sayılı uçağı Dubai'den 03:25'te kalkıp 08:35'te Barselona'ya varıyor ve ardından 10:50'de tekrar kalkış yaparak aynı gün içerisinde, 16:05'te Mexico City'ye varıyor. Dönüş yolculuğunda ise, Emirates’in EK 256 sefer sayılı uçağı Mexico City'den saat 19:40'ta hareket ederek sonraki gün saat 13:45'te Barselona'ya varıyor. EK 256 yine aynı gün Barselona'dan saat 15:30'da tekrar kalkış yaparak ertesi gün 00:15'te Dubai’ye varıyor (tüm saatler yerel saatlere göre belirtilmiştir).

Emirates, seyahat güveninin artması ve uluslararası seyahat protokollerinin gevşetilmesiyle birlikte artan yolcu talebine yanıt olarak ulaşım imkânlarını artırmayı sürdürüyor. 23 Haziran’da Tel Aviv seferlerine başlayan, 2 Kasım'da ise Buenos Aires ve Rio de Janeiro seferlerine başlayacak olan havayolu, eğlence ve iş amaçlı seyahatlerine devam edecek olan yolculara daha fazla seçenek sunuyor olacak.