MARDİN'İN İLK AVM';SİNİN FİNANSMANI ŞEKERBANK'TAN

Şekerbank ve İstanbul Yeditepe A.Ş. arasında imzalanan kredi törenine, İstanbul Yeditepe A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kenan Çelik, İstanbul Yeditepe A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Vedat Özçelik, Bedirhan Çetin ve Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Kenan Özçelik ile, Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin, Şekerbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Orhan Karakaş ve Bankanın Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansmanı Birim Müdürü Mehmet Ali Yıldırım katıldı.

Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin: ‘Anadolu’daki projeler önceliğimizdir.’


İmza töreninde bir konuşma yapan Şekerbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin, yeni açılacak alışveriş merkezinin Mardin ekonomisine canlılık kazandıracak bir yatırım olduğunu söyledi. Uluşahin; “Ağırlıklı olarak Anadolu’daki yatırımları teşvik amacıyla bugüne kadar birçok projeye finansal kaynak sağladık. Anadolu Bankacılığı misyonumuz doğrultusunda sadece büyük şehirleri ve büyük firmaları değil, Anadolu’daki bölge ve şehirlerden gelen projeleri de önceliklerimiz arasına alarak, şimdi de Mardin’in ilk AVM’sine finansman desteği sağlamaktan son derece memnuniyet duyuyoruz. Bölge turizmine ve en önemlisi istihdamına katkı sağlayacağına inandığımız bu yatırımın Mardin’e hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Çelik: “Şekerbank’ın desteğiyle Mardin’imizi yeni bir cazibe merkezi yapacağız.”
İstanbul Yeditepe A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Çelik de, imza töreninde yaptığı konuşmada, bugün Mardin’in perakende piyasasının, pasaj, cadde ve dükkanlarda geleneksel tarzda işlediğini belirtti. Mova Park AVM ile pek çok markanın Mardin’e ilk kez gireceğine işaret eden Çelik, “Projenin en büyük ünitelerinden biri olan Aquapark, gerek bölge illerden gerekse çevre ülkelerden gelecek kişiler için önemli bir ziyaret noktası olacaktır. Şekerbank’ın kredi desteği ile Mayıs 2012’de tamamlamayı planladığımız proje ile yüzyılların tarihini barındıran Mardin’imizi yeni bir cazibe merkezi yapacağız” dedi.

Proje, yaklaşık 50 bin m2’lik alana kuruluyor

Mardin havaalanının hemen yanında, Kızıltepe yolu üzerinde inşa edilen Mova Park Alışveriş Merkezi, 49.630 metrekarelik bir alan üzerine kuruluyor. 15.000 m2’lik alanda; 6 farklı yüzme havuzlu, 8’i yetişkinler için ve 12’si çocuklar için olmak üzere 20 kaydıraklı Aquapark’ın yer alacağı proje, 32.500 m2’lik brüt kiralanabilir alanı ile çok sayıda yerli ve yabancı markaya ev sahipliği yapacak. Bir film platosuna dönüşen Mardin bölgesinin ilk ve en büyük alışveriş merkezi olan Mova Park AVM’de yer alacak 8 sinema salonu da, bölgenin sanat ve kültürel zenginliğine renk katacak. Projenin sonraki etabında ise bir otel inşa edilecek.