Lufthansa Premium yolcuları için yeni First Class salonu

Üçüncü katta yer alan yeni First Class salonu Lufthansa ve SWISS havayollarının Frankfurt, Münih ve Zürih  merkez havalimanları dışındaki ilk farklı bekleme salonunu oluşturuyor. First Class yolculara ve HON Circle üyelerine burada farklı bir ortamda dinlenmek, rahatlamak ve şımartılmak için her türlü olanak sunuluyor. Yolcuların ayrı bir girişte karşılandığı First Class salonunda 27 konforlu koltuk yer alıyor. Yine salonun içinde ayrı bir bölümde yer alan yemek salonunda yolcular uçuş öncesi yemek yeme, rahatsız edilmeden uyuma veya dinlenme olanağına sahip bulunuyorlar. Konforlu banyolarda yolcular arzu ettikleri takdirde duş yapabiliyorlar.

İkinci katta yer alan 124 koltuklu Senator salonu da yeni tasarımıyla hizmete girmiş bulunuyor. Salonda yolcuların dinlenmesi için konforlu koltuklar yer alıyor. Bar bölümünün yer aldığı yemek salonunda yolculara yiyeceklerin yansıra seçkin Alman şarapları ve biraları ve çeşitli içkiler sunuluyor. Senator salonunda ayrıca küvet ve duşların yer aldığı geniş bir banyo alanı bulunuyor.

En alt katta ise 171 yolcuya hizmet verebilen tamamen yenilenmiş Business Class salonu yer alıyor. Salonda çeşitli yiyecek ve içeceklerin sunulduğu bar ve bistro bölümünün yansıra rahat deri koltukların ve televizyonların yer aldığı dinlenme mekanı ve iş adamlarının çalışabilmesi için tahsis edilmiş çalışma bölümleri bulunuyor.


Lufthansa Yer Hizmetleri Bölüm başkanı Oliver Wagner yeni açılan salonlara ilişkin olarak şu açıklamayı yapıyor: “ John F. Kennedy havalimanındaki Lufthansa salonu bizim Amerika kıtasındaki ilk girişimimizi ve aynı zamanda da dünya genelinde salonların yenilenmesine yönelik yaklaşık 150 milyon Euro’luk yatırım programımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. Sadece bu yılın ilk üç ayında aralarında Mumbai ve Paris’ in de yer aldığı havalimanlarında toplam yedi salon daha açacağız.”

New York havalimanındaki salona giriş Terminal 1 içindeki güvenlik kontrolünün hemen arkasında yer alıyor. Böylelikle salonlardan yararlanacak olan yolcular uçağa biniş kapılarına kolayca ulaşabilecek ve dolayısıyla lüks salonlarda geçirecekleri zamanın keyfini çıkartabilecekler.


Lufthansa’nın dünyadaki diğer salon hizmetleri
 
Lufthansa’nın dünyanın farklı havalimanlarındaki 60 dolayındaki bekleme salonu yaklaşık 22.000 metrekare alanı kapsıyor. Rezervasyon sınıfına ve yolcu statüsüne göre Lufthansa yolcularına dinlenmek, rahatlamak ve çalışmak amacıyla First Class, Senator ve Business Class olmak üzere üç farklı salon seçeneği sunuluyor. En yeni salonu Lufthansa’nın en önemli uçuş noktası olan Frankfurt havalimanındaki ilk Lufthansa Welcome salonu oluşturuyor. Star Alliance üyeleri ve Lufthansa’nın işbirliği yapmakta olduğu diğer havayolu şirketlerinin salonlarıyla birlikte Lufthansa Premium yolcularına dünya genelinde dünyanın en büyük salon ağlarından biri sunuluyor. Mevcut hizmetleri daha da genişletmek ve daha nitelikli hizmet sunabilmek amacıyla Lufthansa 2013 yılına kadar yeni salonların yapımı ve mevcut salonların yenilenmesi için 150 milyon Euro yatırım yapacak.