LOKANTA BY DİVAN AÇILDI

Lokanta by Divan Türk mutfağının köklerinden ilham alan zamansız lezzetleri ile gastronomik bir deneyim sunmak üzere kapılarını açtı

LOKANTA BY DİVAN AÇILDI

Köklü Divan markalarından biri olan Lokanta by Divan, yeni konseptini Divan CEO'su Murat Tomruk'un ev sahipliğinde düzenlenen görkemli bir davet ile tanıttı. Bu özel geceye iş, sanat, medya ve cemiyet dünyasından ünlü isimler katıldı. 

Sayısız medeniyetle etkileşim kurarak kendi lezzet dilini yaratan ve eşsiz bir coğrafyanın ürünü olan Türk mutfağının inceliklerini tanıtmak amacıyla hayata geçirilen Lokanta by Divan, Anadolu mutfak kültürünün en özgün tatlarını mevsimsel, yöresel malzemelerle ve modern yorumlarla harmanlıyor. 

Türk mutfağının köklerinden ilham alan Lokanta by Divan, geleneksel reçeteleri yerel ve kültürel değerlere sadık kalarak modern bir bakış açısıyla yeniden yorumlarken aynı zamanda misafirlerine sürdürülebilirliği odağına alan, özenle hazırlanmış rafine tabaklar sunuyor. 

Divan CEO'su Murat Tomruk konuşmasında ‘Lokanta by Divan’ı zamansız bir geleneği temsil eden, modern bir mekân olarak tasarlarken, menümüzde zamansız lezzetlerin yeni yorumlarına yer verdik. Bu yeni menüye kokteyllerimiz ve geniş şarap kavımız eşlik etsin istedik. Bu anlamda menümüzün ve mekanımızın İstanbul’da yeme içme keyfini bambaşka bir noktaya taşıyacağına eminiz’ dedi. Restoranın şefi Volkan Arık açılış gecesinde heyecanını ve mutluluğunu davetlilerle paylaşarak Lokanta by Divan’ın yenilenen menüsü hakkında bilgiler verdi. Arık; “Türk mutfağının köklerine kadar uzanıp binlerce yıllık geçmişten günümüze ulaşan en özel ve özgün tatları araştırarak işe başladık. Pek çok tadım ve denemenin ardından bu lezzetleri mevsimsel, yöresel malzemelerle ve modern yorumlarla harmanlayarak günümüze uyarladık’ dedi.

Menüsünün yanı sıra iç dekorasyonu ile de dikkat çeken Lokanta by Divan’daki el yapımı cam heykeller, duayen sanatçı Robert DuGrenier’in imzasını taşıyor. Sanatçı el yapımı cam heykellerin tamamını otelde yaptı ve çalışması yaklaşık 6 ay sürdü. 

Lokanta by Divan, şehrin yüksek tempolu ritminde iyi yemek için zaman ayıran ve Divan’ın özenli misafirperverliği eşliğinde soluklanmak isteyen herkesi Türk mutfağının enfes lezzetlerini deneyimlemeye davet ediyor. 

Köklü geçmişiyle klasik, yenilenen yüzüyle çağı yakalayan…

Kuruluşunun ilk yıllarından itibaren Divan, sadece otelleri değil aynı zamanda markalaşmasında son derece önemli olan lokantaları ile de prestijli bir üne kavuşmayı başardı. 1956 yılında yolculuğuna başlayan Divan Lokantası’nı her dönemde vazgeçilmez kılan ise misafirlerine kaliteli bir Türk mutfağı sunması…Divan’ın lezzet dünyasındaki bu uzun ve başarılı yolculuğunun bir diğer temel unsuru da kendi bünyesinde yetiştirdiği, mutfaktaki yetenekleri ile nam salmış ustaları. 

Zamansız bir geleneği temsil eden Lokanta by Divan, yılların içinden geçerek bugüne ulaşan lezzetlerin ardındaki özgün hikayeleri leziz bir gastronomi deneyimi ve Divan misafirperverliği eşliğinde konukları ile buluşturmaya hazır.