LİMAK LİMRA OTEL YEMEK USTALARI ÖDÜLE DOYMADI

 

Antalya Şefler Birliği tarafından düzenlenen II. Uluslararası Altın Kep Aşçılar Yarışması, 20 – 23 Ocak 2010 tarihleri arasında Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Her yıl sezon bitiminde, tüm Türkiye’deki 4 ve 5 yıldızlı oteller ile 1’inci sınıf tatil köylerinin mutfak şeflerinin, sous cheflerinin ve alt departmanlarının bireysel ve takım şeklinde katılımı ile gerçekleştirilen Altın Kep Aşçılar Yarışması, Türkiye Aşçılar Federasyonu ve dünya genelinden 13 ülkeden gelen Michelin Yıldızlı şefler ve derneklerinin katılımı ile 5 bin metrekarelik bir alan içerisinde gerçekleştirildi.

 

Limak Limra Hotel’in başarılı Executive Chef’i Ali Rıza Dölkeleş yaptığı açıklamada, “Toplam 11 dalda gerçekleştirilen II. Altın Kep Aşçılar Yarışması, 3 gün süreyle 4000 aşçının katılımı ile Antalya Expo Center’da yapıldı. Başarılı bir performans göstererek Uluslar arası Altın Kep Yemek Yarışmasında 7 dalda ve okul dalında 7 kupa ve 21 madalya aldık. Pastacılık, Şeker Maketleri, sebze dekorasyonu,soğuk ve buz heykelleri dallarında ilk 3 derecelere girdik. “dedi.
Limak Otelleri Genel Koordinatörü Hakan Saatçioğlu’da yaptığı açıklamada Limak Limra Otel mutfak bölümünde çalışan ve atölyede eğitim gören gençleri aldıkları başarıdan dolayı kutlayarak, “ Başarılı arkadaşlarımızı kutluyoruz ve onların aldıkları bu başarı ile de övünüyor, gurur duyuyoruz..” Dedi.