LİMAK EURASİA LUXURY HOTEL ŞEFLERİNDEN SİNAN KABASAKAL’A GÜMÜŞ MADALYA

İstanbul’un merkezinde şık dekorasyonunun yanı sıra şeflerinin hazırladığı muhteşem lezzetlerini misafirleriyle buluşturan Limak Eurasia Hotel, başarılarını ödüllerle perçinlemeye devam ediyor.

Bu sene 12-15 Şubat 2014 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 12’ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, dünyanın birçok ülkesinden maharetli şefleri ağırladı. Festival kapsamında düzenlenen yemek yarışmasında Limak Eurasia Luxury Hotel’i temsilen ‘Pratik-Ustalar’ kategorisindeki ‘Balık’ alanında CDP Ustası Sinan Kabasakal yarıştı. Kabasakal, ‘Tanrıların Yemeği Ambrossia’ adıyla hazırladığı yemekle gümüş madalyaya layık görüldü.

Sinan Kabasakal, ‘Tanrıların Yemeği Ambrossia’nın özel buhar tekniğinde pişirilen dil balığı ve karides kombinasyonu olduğunu söyledi. Yemeğini kendi özel bambu tabağında sunan usta şef, 4 yabancı ve 2 Türk jürinin büyük beğenisini kazandı. Yurt içi ve yurtdışından katılan yarışmacıların bulunduğu kategoride yarışan Kabasakal, Türkiye’den katılan katılımcılar arasında tek gümüş madalya alan usta olarak büyük bir başarıya imza attı.