LANSMAN TOPLANTISI NIRVANA COSMOPOLITAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Uluslararası Bisiklet Birliği – UCI - International Cycling Union’nun organize ettiği ve destinasyon partneri Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) tarafından düzenlenen UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışması’nın lansman töreni 3 Kasım Perşembe günü Nirvana Cosmopolitan Hotel’de gerçekleştirildi.

LANSMAN TOPLANTISI NIRVANA COSMOPOLITAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Lansman törenine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Murat Totoş, POYD Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Antalyaspor Başkan Vekili Sezgin Özer, BAKSİFED Başkanı Abdullah Erdoğan ile organizasyon sponsorları arasındaki Fraport TAV Genel Müdürü Deniz Varol, Corendon Airlines Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Tuğba Özkan Güner, AG Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Burak Gönen, Kilit Group Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Kilit ve Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan yanı sıra çok sayıda STK temsilcisi, basın mensubu ile siyaset ve spor camiasından misafirler katıldı.

Nirvana Cosmopolitan Hotel’de 17-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2022 UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya Uluslararası Bisiklet Organizasyonu’na dünyanın birçok farklı ülkesinden yüzlerce bisiklet sporcusu katılacak

Nirvana Cosmopolitan ailesi olarak bu denli önemli bir uluslararası yarışmaya ikinci kez ev sahipliği yapmış olmaktan mutluluk duydukları belirterek misafirlere hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan organizasyonun tanıtımı için gerçekleşen lansman töreni konuşmasında “Bisiklet hususunda dünyanın en önemli otoritesi olan Uluslararası Bisiklet Birliği - UCI programı dahilinde ikincisini gerçekleştireceğimiz Nirvana Gran Fonda Bisiklet Yarışı’na sayılı günler kaldı. Geçen sene 500 civarında olan katılımcı sayısının bu yıl 1000’e ulaşmasını hedefliyoruz. Özellikle içerisinde yabancı katılımcıların da olması ülkemizin tanıtımı açısından büyük önem taşıyor. Kilit Grup ve Nirvana Hotels olarak sporun her dalına yatırım yapıyoruz. Ülkemizin geleceği açısından sportif faaliyetlerin geliştirilmesi ve buna dair yapılacak yatırımların çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Nirvana Hotels olarak tesislerimizde Kültür ve Turizm Bakanlığı nezdinde verilen baş vurduğumuz “Bisiklet Dostu Tesis Sertifikası” belgemizi Nirvana Mediterranean Excellence otelimiz ile almaya hak kazandık. Diğer Nirvana otellerimizin de alt yapıları hazırlanıyor. Aynı zamanda bisiklet kültürünü tesislerimizde markalaştırdık ve Cosmo Bike isimli markamız doğdu. Bu gibi organizasyonlarla ülkemize olan ilgi artıyor çünkü altını çizmeliyim ki Avrupa Kıtası’nda bisikletin yarattığı ekonominin 40 Milyar Euro olduğunu düşünürsek aslında daha ne kadar büyük bir potansiyelin elimizde olduğunu da fark ediyoruz. Bu gibi organizasyonlar birlikteliği gerektiriyor. Başta Sayın Valimiz Ersin Yazıcı Bey’e bisiklet sporunun Antalya’da gelişmesinde önemli bir rolü olduğundan ve turizme katkılarından dolayı Antalya turizmcileri adına şükranlarımı sunuyorum. Bugün bizleri burada yanımızda olduğunuz için tüm konuklara teşekkür ediyorum” dedi.

Antalya’nın bisiklet turizmi için çok önemli bir destinasyon olduğunu belirten Fraport TAV Antalya Genel Müdürü Deniz Varol ise konuşmasında “Bisiklet turizmi özellikle son yıllarda ciddi bir ivme kazanmış durumda. Özellikle Turizm Bakanlığı’nın ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın da katkılarıyla outdoor sporlar artık turizmin önemli bir paydaşı haline geldi. Kendimizi destinasyon olarak kıyasladığımızda İspanya ile bazı noktalarda eşit konumda olsak bile özellikle bisiklet konusunda bizden bir adım önde olduğunu görüyoruz. Antalya’nın ise diğer Akdeniz Bölgeleri’ne göre avantajlı olduğu noktalar çok fazla. Kilit Grubu’nun son zamanlarda Antalya’daki spor aktivitelerine verdiği destekten dolayı gönülden bir teşekkürü hak ettiğini düşünüyorum. Bizler de Fraport TAV Antalya Havaalanı olarak çok heyecanlıyız çünkü 60’a yakın bisikletçi sporcuyla bu yarışmaya katkı sağlayacağız. Ben de bisikletimle kısa parkurda orada olacağım. Bu gibi önemli organizasyonların büyümesi, gelişmesi ve sayısının artması için özel sektörün desteğine ihtiyacı bulunuyor. Günün sonunda bizler iş dünyası olarak Antalya’nın tanıtımı için buluşan büyük bir aileyiz, hepimiz bu destinasyonu tanıtmak için buradayız. Sayın Valimize ve tüm STK’lara ayrı ayrı teşekkür ederim. Onların desteği olmadan özel sektörün varlığı da çok bir şey ifade etmiyor. Dolayısıyla büyük bir aile olarak burada var olmak, bu organizasyonlara destek vermek ve büyümesini gelişmesini sağlamak için çalışanlar olarak emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.AG Tohum Yönetim Kurulu Başkanı Burak Gönen ise “Özellikle bisiklet konusunda Antalya’ya çok önemli bir noktaya ulaştı. Son zamanlarda birçok değerli parkurlar oluştu. Özellikle Gran Fondo Antalya’nın tanıtımına ve popülaritesine son derece değer kattı. Biz de özellikle bu konuda Kilit Grubu’na, Tuncay Bey’e bu değerli yarışmada destek oldukları için çok teşekkür ediyoruz. Son olarak Sayın Valimize de çok teşekkür etmek istiyorum. Kendilerinin izniyle 180 km’lik 29 Ekim Cumhuriyet sürüşümüzü gerçekleştirdik” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve şahsı adına sevgi ve saygılarını sunarak sözlerine başlayan Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, “Antalyamız zengin tarih dokusu, deniz, doğası, iklimi, kültürü sanat etkinlikleriyle her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan kültür ve turizmin başkentidir. Yüzyıllardır pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Antalya’nın ikliminin spor turizmi için tüm şartları barındırması dolayısıyla yerli ve yabancı sporseverler için vazgeçilmez bir destinasyon haline gelmiştir. Antalya sporun birleştirici gücünden her zaman yararlanmış ve yararlanmaya da devam edecektir. Kentte gerçekleştirilecek spor etkinliklerinin sayısının arttırılması için belediye olarak çalışıyoruz. UCI Gran Fondo Antalya Bisiklet Yarışı ile tüm dünyaya vereceğimiz mesaj, uluslar ve uluslararası tüm spor organizasyonlarına ev sahipliği yapabilecek güce bilgiye sahip bir Antalya’nın spor tutkularını ağırlamak için sabırsızlık ve coşkuyla beklediğidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiç şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel kentidir” sözünü hiç unutmadan bu sene organizasyona katkı veren tüm katılımcılara güzel anılarla kentimizden ayrılmalarını umuyorum. Ayrıca sporcularımıza da bir kez daha başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kilit Grubu’na ve geçen yıl bu organizasyonu mükemmel bir şekilde gerçekleştiren tüm destekçilere teşekkür ederek sözlerine başlayan Antalya Valisi Ersin Yazıcı konuşmasında “İnanıyoruz ki, geçen yılki bu mükemmel organizasyon bu yıl da birlik ve beraberlik içerisinde aynı kalitede gerçekleştirilecektir. Antalya Valisi olarak başta Gençlik Spor, Emniyet, Jandarma ve diğer kurum ve kuruluşların bu organizasyondaki tüm görevlerini geçen yıl olduğu gibi severek, isteyerek koordinasyon içerisinde mükemmel bir şekilde yapacaklarının garantisini veriyorum. Tabii ki özel sektörün de başta Kilit Grubu olmak üzere destek sağlayan tüm şirketlerimizi, kurumlarımızı da bunu en güzel şekilde gerçekleştireceklerine inanıyoruz. Antalya için spor turizmi önemli Antalya için sağlık turizmi önemli. Spor turizminin bu mevsimde bu güzellikte başka bir ülkede yapamazsınız. Antalya turizm anlamında dünyanın en kaliteli, en üst seviyede hizmetini sunan bir şehridir. Dolayısıyla biz Kasım ayında, aralık ayından nisan ayına kadar olan sezonda kongre turizmiyle birlikte bu şehirde bol miktarda spor aktivitesi, spor organizasyonları olsun istiyoruz. Bisiklet de bunların başında geliyor. İnşallah bundan sonra da dünya çapında gerçekleştirdiğimiz bisiklet organizasyonunun benzerlerini farklı dallarda da bu şehirde yapacağız. Kış aylardaki doluluğumuzu arttıracağız. Dün itibariyle 12 milyon 767 bin misafire ulaşmış bir şehir olarak inşallah pik yılımız olan 2019 yılını geçeceğiz. Hedefimiz 12 aylık bir turizm sezonu sağlamak. Spor turizmi bunun olmazsa olmazlarından biridir. Bir kez daha bu organizasyonu düzenleyen, akıl eden, emek gösteren, var eden herkese çok teşekkür ediyor. Tüm sporculara ve katılımcılara başarı ve sağlık diliyorum” dedi.