KETOB’UN KİRİŞ SAHİL OTELLERİ BİR ARAYA GELDİ

Halil ÖNCÜ ( KEMER ) - Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Kiriş Bölgesi’nde yer alan üyeleri ile bir araya geldi.

KETOB’UN KİRİŞ SAHİL OTELLERİ BİR ARAYA GELDİ

Bölgedeki gelişmeler başta olmak üzere turizmdeki son durumun değerlendirildiği toplantıya KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya Limak Limra Hotel’de ev sahipliği yaptı.

Toplantıya Başkan Dinçer Sarıkaya’nın yanı sıra, Alva Donna Hotel adına Muzaffer Yılmaz ve Ünsal Kaya, Mia Rosa Hotel adına Mustafa Bozlar, Le Jardin Hotel’den Mehmet Taşdemir ve Orhan Nadar, Viking Hotels adına Kürşat Saraç, Sailors Beach Hotel adına Murat Değerliyurt,ve Hamdi Açıkbaşoğlu ile Swandor Hotels adına da Aydın Tüysüz katıldı.

Önümüzdeki süreçte de KETOB olarak bölgesel toplantılara devam edileceğini ifade eden Başkan Sarıkaya, son dönem özelikle seçim dönemi olması nedeniyle rezervasyonların Mayıs ayında istenilen seviyede olmadığını,seçim sonu ve Haziran ayı başı itibariyle istenilen oranlara geleceğine inandıklarını söyledi. Özellikle Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaşın devam etmesi nedeniyle bu iki ülkenin, turist sayısında artık gerilere düştüğünü de dile getiren Sarıkaya, İngiliz ve özellikle Polonya pazarında da hareketlilik yaşandığını söyledi. Alman pazarının her zaman oldu gibi Kemer için vazgeçilmez bir Pazar olduğunun altını çizen Başkan Dinçer Sarıkaya, Alman turistlerin Antalya’da lider konumda olduğunu ve Kemer olarak da onları ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi.

Öte yandan toplantı sonrası bu yıl Kiriş sahilinde boğulmalara karşı kullanılması planlanan Cankurtaran Dron Cankuş projesi hakkında, firma sahibi Erdoğan Budak tarafından Kirişli otelcilere bilgiler verildi.