KETOB’DAN KURU FASÜLYE VE PİLAV İKRAMLI TOPLANTI

Turizmciler Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin düzenlediği Kuru Fasulye Pilav ikramının bulunduğu toplantıda bir araya geldi.

KETOB’DAN KURU FASÜLYE VE PİLAV İKRAMLI TOPLANTI

Toplantıya, Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz, KETOB Başkan Yardımcısı Şinasi Gürocak, turizmciler ve davetliler katıldı.

Kiriş Limra Otel’de KETOB’un ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte konuşan KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, iyi bir sezon geçirdiklerini belirterek, bu güne özel kuru fasulye ve pilav ile bütünleşmiş bir program hazırladıklarını söyledi. Bölge turizmi ve yaşanan sıkıntılar hakkında da açıklamalarda bulunan Sarıkaya “ Bölgemizde bu yıl ciddi bir sinek sıkıntısı yaşanıyor. Bunun aşılması için çalışılması gerekiyor. Bunun dışında bölgemize doğalgazın gelmesi için yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini öğrendik. Bunun da bir an önce bölgemize ulaşması biz turizmciler için oldukça yararlı olacaktır. Sokak hayvanları konusunda ciddi bir popülasyon artışı var. Sokak hayvanları ve barınakların işleyişi, bu konuda orta vadede çözüme ulaşıp bu hayvanların kısırlaştırılıp sonra sahiplendirilmesi önemli. Bölgemizde ev kiraları çok yüksek. Bu konuda bazı personelin iş yerinden ayrılıp, memleketlerine döndüklerini görüyoruz. Bu konuda çok önemli. Bunun dışında mutlaka üniversitelere ya zorunlu turizm dersleri konulmalı, ya da yan dal olaral zorunlu hale getirilmeli” dedi.

Toplantıda ayrıca DG Geri Dönüşüm Atık Yağ Firması ve Fraport TAV Antalya tarafından katılımcılara bilgiler verildi.